Оновлено порядок розрахунку субсидій та подання заяв на їх отримання

Уряд переглянув порядок обчислення сукупного доходу для призначення населенню житлових субсидій, а також механізм подання заяви і декларації в електронній формі.

Тепер при призначенні субсидії до сукупного доходу не враховуватимуть:

  •  вартість безоплатно отриманих санаторно-курортних путівок, протезно-ортопедичних виробів, засобів реабілітації;
  • сум, які виплачуються в порядку відшкодування шкоди, заподіяної працівникові за ушкодження його здоров’я, що пов’язане з виконанням ним трудових обов’язків.

При цьому уточнено правила розрахунку субсидії для тих, хто досягнув 18-річного віку за станом на 1 січня року, за який враховуються доходи для призначення субсидії. Якщо середньомісячний сукупний дохід такої особи менше прожиткового мінімуму або доходів така особа не має, але вона навчалася на денній формі навчання в загальноосвітніх, профтехнічних або вищих навчальних закладах, то для розрахунку субсидії її середньомісячний дохід визначають на рівні одного прожиткового мінімуму.

Для осіб, середньомісячний сукупний дохід яких менше прожиткового мінімуму, але які протягом зазначеного періоду отримували будь-які соцвиплати (пенсію, стипендію, допомогу при народженні (усиновленні) дитини тощо) або доходи, що виплачуються особам до досягнення 18-річного віку, — до розрахунку субсидії включатимуть фактичні розміри отриманих ними доходів.

Для осіб, які не отримували доходів, для розрахунку субсидії середньомісячний дохід визначають на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму. В окремих випадках за рішенням районних виконавчих органів міських рад або комісій, які ними утворюються, для осіб, які проживають в сім’ях, що опинилися в складних життєвих обставинах, до розрахунку субсидії може включатися середньомісячний сукупний дохід на рівні одного прожиткового мінімуму.

Окрім цього, Кабмін змінив порядок розрахунку доходів для обліку при призначенні субсидії тим, хто перебував на строковій військовій службі. Якщо громадянин проходив строкову службу в рік, за який враховуються доходи при призначенні субсидії, то середньомісячний сукупний дохід незалежно від отриманих ним доходів визначається на рівні половини розміру прожиткового мінімуму.

У разі, якщо на момент звернення за призначенням субсидії громадянин є непрацюючим пенсіонером, який не має інших доходів, окрім пенсії, до його середньомісячного сукупного дохіду враховується розмір пенсії за попередній місяць.

Охочі отримати субсидію тепер зможуть подавати заяви та декларації з використанням ЕЦП.

Також передбачено, що надання раніше призначеної субсидії припиняється, якщо збільшується кількість прописаних в квартирі людей. При цьому уточнено порядок автоматичного призначення субсидії на наступний період, а також дії громадян у разі незгоди з рішенням про автоматичне призначення субсидії.

Постанова КМУ від 08.09.2016 № 635  набере чинності з дня її офіційного опублікування.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мінімальна зарплата 2025: на які виплати впливає

Мінімальна зарплата на весь 2025 рік визначена у розмірі 8000 грн на місяць та 48 грн на годину. На що впливає мінімальна зарплата у 2025 році, зокрема податки, ЄСВ, розрахунок лікарняних і декретних, «трудові» штрафи — в огляді
15222

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 6 серпня 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
8214

Підакцизні товари в Україні 2025

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2025 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
65753

Штучний інтелект в роботі бухгалтера: так, ні чи можливо

Штучний інтелект (ШІ), зокрема його чат-бот ChatGPT, впевнено проникає у наше професійне життя. Не виняток — і бухгалтерія. Безперечно, є спокуса делегувати свої рутинні завдання комусь, хто може безвідмовно і точно провести розрахунки, без помилок заповнити і вчасно подати податкові звіти і декларації. Проте, чи безпечно це? Адже сам ШІ застерігає, що може помилятися і всю важливу інформацію потрібно перевіряти. Та й сумнівно, що податкова не випише штраф, бо «помилився ШІ, а не я». Розбираємо, яку частину своєї роботи бухгалтер може доручити штучному інтелекту, а яку — не варто
63

Компенсація комуналки від орендарів і підрядників: ПДВ наслідки для ЗОЗ

Розв’яжемо кейс: як оподаткувати ПДВ компенсацію комунальних витрат від орендаря або підрядника. Знатимете, чи буде право на податковий кредит, які ПДВ-зобов’язання матиме ЗОЗ та що записати в податкових накладних
1547

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді