При наданні відпустки відповідно до графіка роботодавець має достатньо часу для виплати зарплати. Адже в такому разі працівник узгоджує відпустку з роботодавцем за два тижні до встановленого графіком терміну.
Водночас за умови наявності окремої угоди між працівником і роботодавцем допускається можливість виплати відпускних в інші строки, ніж визначені національним законодавством (ст. 7 Конвенції «Про оплачувані відпустки (переглянута в 1970 році)» № 132, ратифікованої Законом України від 29.05.2001 № 2481-III).
За необхідності отримання щорічної відпустки або її частини у стислі терміни (у зв’язку із сімейними обставинами, станом здоров’я тощо) в заяві працівник може висловити своє бажання про отримання зарплати за неї в терміни, визначені між ним і роботодавцем (лист Мінсоцполітики від 05.01.2012 № 7/13/133-12).
Невчасна виплата зарплати за час щорічної відпустки відповідно є підставою для перенесення відпустки. І підприємство нe має права відмовити працівникові, який звернувся iз заявою пpо перенесення відпустки y зв’язкy з такою обставиною.
За порушення термінів виплати відпускних передбачено накладення адміністративного штрафу в розмірі вiд 30 дo 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.
Окрім цього, юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, сплачують штрафи в разі:
• порушення встановлених строків виплати зарплати працівникам більш як за один місяць чи виплати зарплати не в повному обсязі — у трикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої на момент виявлення порушення;
• порушення інших вимог трудового законодавства — у розмірі мінімальної заробітної плати.
Сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю.
Прес-служба Управління Держпраці в Кіровоградській області