Для цього потрібно подати Реєстраційну заяву платника ПДВ за формою № 1-ПДВ (далі — Заява) до контролюючого органу за місцезнаходженням (місцем проживання) особи не пізніше ніж за 20 календарних днів до початку податкового періоду, з якого така особа вважатиметься платником ПДВ. У Заяві можна зазначити бажаний (запланований) день реєстрації як платника ПДВ. Така дата має відповідати даті початку податкового періоду (календарний місяць), з якого особа вважатиметься платником ПДВ.
ДФС попередила, що у Заяві про добровільну реєстрацію платником ПДВ контролюючим органом не може вимагатись заповнення таких даних:
• розділу 1 Заяви, що подається як додаток до заяви про державну реєстрацію фізичної особи — підприємця;
• розділів 1, 2 Заяви, яка подана юридичною особою як додаток до заяви про державну реєстрацію створення юридичної особи;
• розділу 6 Заяви;
• частин другої та третьої розділу 7 Заяви;
• розділу 9 Заяви, якщо заявник не є учасником договору про спільну діяльність, управителем майна або інвестором угоди про розподіл продукції;
• розділу 10 Заяви, якщо платником ПДВ добровільно реєструється фізична особа — підприємець.
Розділ 5 Заяви заповнюють згідно з додатком до неї «Причини реєстрації платником податку на додану вартість або критерії, за якими платник відповідає вимогам розділу V Кодексу», але сам додаток до контролюючого органу не подають.
У частині першій розділу 7 та розділі 8 Заяви може бути зазначено «0» (нуль).
Лист ДФС від 12.09.2016 № 30350/7/99-99-08-01-01-17