Відмова у прийнятті на роботу та квота на працевлаштування

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Чинне законодавство забороняє роботодавцям необгрунтовано відмовляти у прийнятті на роботу, наголосило Мінсоцполітики.

Про причини відмови у прийнятті на роботу роботодавець зобов’язаний повідомляти особам у письмовій формі. Обов’язковим для роботодавця є і наведення письмового обгрунтування відмови у працевлаштуванні безробітних, які направлені до роботодавця центром зайнятості.

Так, на корінці направлення на працевлаштування, яке центр зайнятості видає безробітному (незалежно від його категорії) для відвідування ним роботодавця, графу «Відповідь про прийняте рішення» (щодо працевлаштування) заповнює роботодавець, а шукач роботи повертає корінець направлення до центру зайнятості. Роботодавець ставить відмітку (або наводить пояснення) біля належної причини відмови у працевлаштуванні.

При цьому Мінсоцполітики нагадало про обов’язкове дотримання роботодавцями (з чисельністю штатних працівників понад 20 осіб) п’ятивідсоткової квоти щодо працевлаштування громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Адже за невиконання роботодавцем протягом року цієї квоти йому світить штраф за кожну необгрунтовану відмову у працевлаштуванні таких осіб у межах відповідної квоти у двократному розмірі мінімальної зарплати, встановленої на момент виявлення порушення.

Категорії таких неконкурентоспроможних на ринку праці осіб визначено частиною першою статті 14 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI. Про виконання квоти роботодавці мають щороку інформувати державну службу зайнятості у встановленому порядку.

Своєчасно та в повному обсязі зобов’язані роботодавці подавати до державної служби зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії).

Відповідна інформація за формою № 3-ПН подається за наявності у роботодавця попиту на робочу силу (вакансії) не пізніше десяти робочих днів із дати відкриття вакансії(й). Датою відкриття вакансії є наступний день після створення робочого місця чи припинення трудових відносин з працівником, робоче місце якого стає вакантним, або дата, починаючи з якої може бути укладений трудовий договір з найманим працівником. Водночас чинним законодавством не передбачений обов’язок роботодавця закривати вакансію у день її виникнення.

Лист Мінсоцполітики від 04.05.2016 137/06/186-16


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як аграрію скласти податкову накладну

Наш експерт підготував зразки заповнення нових податкових накладних для аграріїв ― скачуйте їх у консультації, аби заповнити без помилок та зареєструвати ПН без блокування
7411

Податкова декларація платника єдиного податку ФОП

Облік на спрощеній системі простий, податкова декларація платника єдиного податку не складна, але її треба вчасно подати та заповнити. У цій консультації зразки декларації, а також особливості складання декларації з ЄП для фізосіб, декларація для груп 1, 2 та 3 із заповненням додатка ЄСВ
242819

Єдиний податок 2025: ставки, групи, ліміти, звітність і сплата для ФОП

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
305898

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
654

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді