Площа наданих єдиноподатником в оренду будівлі та землі

Фахівці ДФС відповіли на запитання, чи має право ФОП перебувати на спрощеній системі оподаткування, якщо вона надає в оренду приміщення (будівлю, споруду), площа якого не перевищує встановлені обмеження, та яка розташована на земельній ділянці, що перевищує 0,2 га.

Платниками єдиного податку не можуть бути фізичні особи — підприємці, які надають в оренду:

• земельні ділянки, загальна площа яких перевищує 0,2 га;

• житлові приміщення та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 100 кв. м;

• нежитлові приміщення (споруди, будівлі) та/або їх частини, загальна площа яких перевищує 300 кв. м (пп. 291.5.3 Податкового кодексу України).

Відповідно до пункту 1 статті 320 Цивільного кодексу України власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом.

Стаття 796 Цивільного кодексу України визначає, що одночасно з правом найму будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини) наймачеві надається право користування земельною ділянкою, на якій вони знаходяться, а також право користування земельною ділянкою, яка прилягає до будівлі або споруди, у розмірі, необхідному для досягнення мети найму.

У договорі найму сторони можуть визначити розмір земельної ділянки, яка передається наймачеві. Якщо розмір земельної ділянки у договорі не визначений, наймачеві надається право користування усією земельною ділянкою, якою володів наймодавець.

Плата, яка справляється з наймача будівлі або іншої капітальної споруди (їх окремої частини), складається з плати за користування нею і плати за користування земельною ділянкою.

Тож фізична особа — підприємець, яка здає в оренду приміщення (споруду, будівлю), площа якого не виходить за встановлені обмеження та яке розташоване на земельній ділянці, що перевищує 0,2 га, може перебувати на спрощеній системі оподаткування, якщо у договорі оренди визначено розмір земельної ділянки, право користування якою передається наймачеві й при цьому площа такої ділянки не перевищує 0,2 га.

Прес-служба ГУ ДФС у м. Києві


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Податкова декларація платника єдиного податку фізичної особи підприємця 3 група

Облік для спрощенців досить простий, але декларацію треба правильно заповнити та вчасно подати. Сьогодні про те, як це зробити для ФОП на 3-й групі єдиного податку — платників і неплатників ПДВ
147415

Декларація платника єдиного податку 3 групи юридичної особи

Насьогодні група 3 єдиного податку для юросіб — це сплата податку в розмірі 3% або 5% від отриманого доходу, а з 2025 року — ще й військового збору. Як скласти оновлену форму декларації для юрособи, що є платником єдиного податку групи 3, а також приклад заповнення такої декларації — у консультації
50906

Виправлення помилок у декларації єдинника 4 групи

Розрахунок єдиного податку у аграріїв, що перебувають на 4-й групі єдиного податку, за своїм підходом досить простий, але помилки все одно бувають. Про те, як виправити помилки у декларації платника єдиного податку 4 групи, як заповнити уточнюючу декларацію платника єдиного податку 4 групи – у консультації
30786

Книга обліку доходів та витрат платника єдиного податку

Книга обліку доходів платника єдиного податку – необхідна річ для будь якого підприємця, що перебуває на єдиному податку. І в цьому матеріалі ми розкажемо все про ведення книги обліку доходів, у якій формі її можна вести, чи треба щоденні записи, скільки часу зберігати книгу, як її розробити самостійно та інші питання
81099

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді