Так, у графі «Діагноз первинний» має бути зазначений термін вагітності на час звернення, у графі «Діагноз заключний» — орієнтовний термін пологів, у графі «Звільнення від роботи» одним рядком записується сумарна тривалість відпустки з відміткою дати відкриття листка непрацездатності, у графі «Стати до роботи» — дата закінчення відпустки.
Дата, що зазначена у графі «Стати до роботи» як закінчення відпустки, не є датою виходу на роботу, а визначає дату закінчення терміну 126 календарних днів, тому застрахована особа, яка перебувала у відпустці по вагітності та пологах, повинна стати до роботи лише наступного дня.
Водночас лікарі по-різному заповнюють графу «Стати до роботи» — зазначають або останній день відпустки по вагітності та пологах, або день, коли застрахована особа повинна стати до роботи. При цьому часто у графі «Примітки» бланку листка непрацездатності зазначається дата, коли жінка повинна вийти на роботу.
Тривалість відпустки по вагітності та пологах у листку непрацездатності записується сумарно одним рядком, тому при призначенні застрахованій особі допомоги по вагітності та пологах, комісія (уповноважений) із соціального страхування, що створюється (обирається) на підприємстві, в установі, організації, керується статтею 25 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105 та приймає рішення про виплату матеріального забезпечення, яке компенсує втрату заробітної плати (доходу) за весь період відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами.
Прес-служба ФСС з ТВП