Верховна Рада урегулювала механізм споживчого кредитування, який має забезпечити захист прав і законних інтересів як споживачів, так і кредитодавців у цій сфері, створити належне конкурентне середовище на фінансовому ринку, підвищити рівень довіри до нього населення.
Закон регулює відносини між кредитодавцями, кредитними посередниками та споживачами під час надання послуг споживчого кредитування. Зокрема, встановлено обов’язок кредитодавця роз’яснювати умови й особливості споживчого кредиту, а також обов’язок банку чи іншої фінустанови проводити оцінку кредитоспроможності позичальника.
При цьому встановлено вимоги до реклами, яка має містити стандартну інформацію про:
- максимальну суму, на яку може бути виданий кредит;
- реальну річну процентну ставку;
- максимальний строк, на який видають кредит;
- у разі надання кредиту для придбання товарів (послуг) у формі оплати з відстроченням або з розстроченням платежу — розмір першого внеску.
При цьому заборонено зазначати у рекламі, що кредит є безпроцентним чи надається під нуль процентів, без документального підтвердження кредитоспроможності споживача (позичальника).
Дія Закону поширюється на всі споживчі кредити, тобто на кредити: для особистих, сімейних потреб і не охоплює кредитів для підприємницьких цілей.
Закон опубліковано 10.12.2016, він набере чинності з 10.06.2017.
Закон України від 15.11.2016 № 1734-VIII
В огляді розповімо про ведення управлінського обліку на підприємстві. Розкриємо також чотири міфи про управлінський облік і дізнаємося, чи необхідний він вашій компанії
Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)