Виправлення помилок у звіті Ф4-ФСС з тимчасової втрати працездатності

Якщо помилки у звіті за формою Ф4-ФСС з тимчасової втрати працездатності (далі — звіт) виявлені до кінцевого терміну подання звітності, страхувальник має право повторно сформувати і подати звіт до Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (далі — Фонд) за місцем обліку. Цей звіт вважатиметься чинним.

Якщо ж помилки містяться у раніше поданому страхувальником звіті і стосуються правильності нарахування суми страхових внесків до Фонду за період до 01.01.2011 і витрат за загальнообов’язковим соціальним страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності, їх можна виправити до початку перевірки Фондом. А саме — подати до Фонду письмове повідомлення про факт і зміст помилок, зазначивши причину їх виникнення, разом із розрахунком донарахованої (зменшеної) суми страхових внесків або витрат, здійснених за рахунок коштів Фонду.

Страхувальник, подаючи звітність до Фонду, має відобразити помилки минулих кварталів звітного року шляхом коригування відповідних показників звітності.

Помилки минулих років, що стосуються фінансових показників, відображають у рядку 3 таблиці I звіту.

Якщо сума отриманих страхувальником від Фонду страхових коштів перевищує фактичні витрати на надання матеріального забезпечення, невикористані страхові кошти повертають до Фонду, що здійснив фінансування, протягом трьох робочих днів.

Зауважимо, що під час заповнення звіту зобов’язання страхувальника або Фонду не можуть мати від’ємного значення.

У разі самостійного повідомлення страхувальником Фонду про факт виявлення помилки та перерахування сум, нарахованих ним, у разі недоплати страхових внесків за період до 01.01.2011 та пені, зайво нарахованих витрат у повному обсязі до початку перевірки Фондом штрафів до страхувальника не застосовують.

Лист ФСС з ТВП від 21.11.2016 № 2.4-16-2037


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Допомога на лікування працівника підприємства

Роботодавець має право надати своїм працівникам матеріальну допомогу на лікування чи оплатити їх медичне обслуговування. При цьому не сплачувати податків із таких сум. З'ясуємо, якими можуть бути пільгові варіанти надання такої допомоги. Коли матеріальну допомогу на лікування не оподатковують? Як оформити надання матеріальної допомоги на лікування?
25809

Розрахунок відпускних 2025

Розберемо, як правильно нарахувати відпускні у 2025 році, розрахувати середню зарплату з урахуванням премій, як на розрахунок відпускних впливає воєнний стан. Теорію закріпимо прикладами розрахунку відпускних у різних ситуаціях
1265597

Лікарняний сумісникам: зміни з 04.04.2025

Випадки, коли можна відмовити в оплаті лікарняного працівнику за основним місцем роботи. Документи, які має надати сумісник, щоб отримати виплату за лікарняним
106261

Трудові пільги для учасника бойових дій

Працівникові, який має статус учасника бойових дій, надавайте соціально-трудові гарантії та пільги. Отримайте від нього документ, що підтверджує його привілеї. Щоб нічого не упустити, тримайте підказки від експерта
166

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді