До Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» внесено зміни: з 1 січня 2017 року розширено коло суб’єктів господарювання, які зобов'язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій. У це коло потрапили всі торговці технічно складними побутовими товарами, що підлягають гарантійному ремонту. Так, при розрахунках із покупцями такої техніки тепер реєстратори розрахункових операцій повинні будуть застосовувати:
- Виробники (для них скасовано пільгу, передбачену п. 1 ст. 9 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»);
- Підприємці – платники єдиного податку незалежно від обсягу доходу (навіть якщо він менше 1 мільйона грн.);
- Фізичні особи, які торгують на ринках за готівку;
- Торговці при продажу техніки в кіосках, із лотків і розносок.
У Законі України «Про захист прав споживачів» визначено, що розуміється під «технічно складними побутовими товарами». Ними є непродовольчі товари широкого вжитку (прилади, машини, устаткування та інші), які складаються з вузлів, блоків, комплектуючих виробів, відповідають вимогам нормативних документів, мають технічні характеристики, супроводжуються експлуатаційними документами і на які встановлено гарантійний строк.
Види таких товарів визначатимуть не продавці і навіть не товаровиробники. Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО має встановлювати Кабінет Міністрів України.
Наразі такий перелік вже існує і затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 11.04.2002 р. №506. У ньому зазначені:
- апаратура радіоелектронна побутова;
- машини та прилади електропобутові;
- машини та прилади для механізації робіт у побуті;
- побутові прилади електронної техніки, у тому числі обчислювальна техніка;
- засоби зв'язку;
- прилади складної механіки, у тому числі годинники та секундоміри;
- музичні інструменти, у тому числі електромузичні;
- складні комплектуючі вироби, на які видається окрема гарантія;
- транспортні засоби і номерні агрегати;
- товари медичного призначення;
- товари для заняття фізичною культурою, спортом і туризмом;
- зброя спортивна вогнепальна, газова, пневмогазова, пружинна, пневматична;
- засоби вимірювальної техніки побутового призначення.
Але чи залишиться він у такому вигляді, чи буде його розширено, залежить від рішення Уряду. Саме Кабінету Міністрів доручено в термін до 31.03.2017 року розробити новий перелік.
Головне управління ДФС у Тернопільській області