Під час обчислення розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру, крім доплат, не враховують, зокрема, виплати за невідпрацьований робочий час (оплата часу відпустки, компенсація за невикористану щорічну відпустку, допомоги за соціальним страхуванням, матеріальні допомоги на оздоровлення та на вирішення соціально-побутових проблем тощо).
Якщо працівник виконує роботу на умовах внутрішнього сумісництва, забезпечення мінімального розміру заробітної плати обчислюють окремо за кожною посадою (професією) за фактично відпрацьований робочий час.
Отримана працівником винагорода за виконання ним роботи чи надання послуги за відповідним цивільним договором, укладеним з юридичною особою, де він працює за трудовим договором, не бере участі в обчисленні розміру заробітної плати для забезпечення її мінімального розміру.
У разі укладення трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу (неповний робочий день або неповний робочий тиждень), а також якщо працівник не виконав у повному обсязі місячну (годинну) норму праці, мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці (робочого часу).
До того ж підвищення законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати в місячному розмірі не є підставою для:
- запровадження оплати праці на основі мінімальної заробітної плати у погодинному розмірі;
- збільшення нормованих завдань, установлених на годину праці;
- встановлення неповної тривалості робочого часу працівнику.
За порушення законодавства про працю юридичні та фізичні особи — підприємці, які використовують найману працю, нестимуть адміністративну та фінансову відповідальність.
Управління Держпраці у Хмельницькій області