Щодо виплати допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах

Алгоритм отримання матеріального забезпечення у разі настання  страхового випадку (тимчасової непрацездатності чи відпустки  по вагітності та пологах) застрахованою особою досить простий.

Відповідно до чинного законодавства підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності. Як правило, отримавши листок непрацездатності працівник має надати його до адміністрації підприємства в перший день  виходу на роботу.

В разі виникнення страхового випадку із застрахованою особою комісія (уповноважений) із соціального страхування  на підприємстві приймає рішення про призначення (відмову) у наданні матеріального забезпечення застрахованій особі. Наданий працівником листок непрацездатності має бути розглянутий комісією (уповноваженим) протягом 10 днів з дня його надходження.

Слід зазначити, що допомога по тимчасовій непрацездатності виплачується Фондом застрахованим особам починаючи з шостого дня непрацездатності (крім допомоги визначеної п.2-8, ч.1 ст.22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 №1105). Оплата перших п'яти днів тимчасової непрацездатності здійснюється за рахунок коштів роботодавця та має бути виплачена не пізніше найближчого дня, встановленого для виплати зарплати.

На підставі рішення комісії (уповноваженого) із соціального страхування бухгалтерія підприємства проводить нарахування суми матеріального забезпечення та оформляє у двох примірниках заяву-розрахунок, за зразком, визначеним Порядком  фінансування страхувальників для надання застрахованим особам  матеріального забезпечення за рахунок коштів Фонду соціального страхування  з тимчасової втрати працездатності, затвердженим постановою правління ФСС з ТВП від 22.12.2010 №26. Один примірник документа разом із наданими застрахованими особами документами,  на підставі яких призначається   матеріальне  забезпечення, зберігається у страхувальника, інший – подається  до робочого органу Фонду для отримання фінансування матеріального забезпечення.

Після отримання заяви-розрахунку робочі органи Фонду здійснюють фінансування страхувальників-роботодавців протягом десяти робочих днів після надходження заяви.

Після надходження коштів, зазначених у заяві-розрахунку, на рахунок страхувальника, останній зобов'язаний здійснити виплату відповідного матеріального забезпечення у строки, визначені діючим законодавством, тобто у найближчий день, встановлений для виплати заробітної плати.

Київське міське відділення
Фонду соціального страхування з тимчасової страти працездатності


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Допомога на лікування працівника підприємства

Роботодавець має право надати своїм працівникам матеріальну допомогу на лікування чи оплатити їх медичне обслуговування. При цьому не сплачувати податків із таких сум. З'ясуємо, якими можуть бути пільгові варіанти надання такої допомоги. Коли матеріальну допомогу на лікування не оподатковують? Як оформити надання матеріальної допомоги на лікування?
25805

Розрахунок відпускних 2025

Розберемо, як правильно нарахувати відпускні у 2025 році, розрахувати середню зарплату з урахуванням премій, як на розрахунок відпускних впливає воєнний стан. Теорію закріпимо прикладами розрахунку відпускних у різних ситуаціях
1265531

Лікарняний сумісникам: зміни з 04.04.2025

Випадки, коли можна відмовити в оплаті лікарняного працівнику за основним місцем роботи. Документи, які має надати сумісник, щоб отримати виплату за лікарняним
106240

Трудові пільги для учасника бойових дій

Працівникові, який має статус учасника бойових дій, надавайте соціально-трудові гарантії та пільги. Отримайте від нього документ, що підтверджує його привілеї. Щоб нічого не упустити, тримайте підказки від експерта
160

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді