Відповідальність посадових осіб за несвоєчасне та неподання декларації про доходи

Останнім днем подачі електронних декларацій за 2016 рік для суб’єктів декларування, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, є 31.03.2017 (оскільки 01.04.2017 є вихідним днем).

За порушення антикорупційного законодавства передбачено адміністративну і кримінальну відповідальність. Так, згідно ст.172-6 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу, розмір якого становить:

  • Несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента або про суттєві зміни у майновому стані - тягне за собою накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Дії, передбачені частиною першою або другою, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, тягнуть за собою накладення штрафу від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією доходу чи винагороди та з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю строком на 1 рік.
  • Подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, - тягне за собою накладення штрафу від 1000 до 2500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, стосовно майна або іншого об’єкта декларування, що має вартість, настає у випадку, якщо такі відомості відрізняються від достовірних на суму від 100 до 250 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

А от за подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей або умисне неподання суб’єктом декларування декларації (в частині майна, доходів вартістю 344,5 тис. грн.) каратимуть за статтею 3661 Кримінального кодексу України:

  • Подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей у декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації - караються штрафом від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк від 150 до 240 годин, або позбавленням волі на строк до 2 років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.

Управління Держпраці у Хмельницькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
457707

Додаток КІК до декларації про майновий стан: зразок

Як заповнити Додаток КІК, який містить доходи від участі фізособи у контрольованій іноземній компанії, у чому особливості перехідного періоду, як показати у декларації одночасно дані і за 2022, і за 2023 роки та як заповнити Додаток КІК у разі звільнення від оподаткування – відповіді на ці та інші питання зі зразками заповнення Додатка КІК знайдете у цій консультації
24655

Оподаткування доходів фізосіб від продажу майна

Час від часу у фізосіб виникає потреба у продажі квартир, будинків, земельних ділянок, автомобілів та іншого майна. Як оподатковуються такі продажі, чи завжди треба подавати податкову декларацію – відповіді на ці питання та приклади заповнення податкової декларації про майновий стан і доходи у результаті продажу нерухомого та рухомого майна знайдете у консультації
4298

Електронне декларування 2024

Електронне декларування – це повідомлення про доходи, наявне майно, яке подають чиновники та прирівняні до них особи з метою запобігання корупції та збагаченню за рахунок держави й громадян. Яким електронне декларування є тепер, які були останні зміни в електронному декларуванні, які відомості вносити в антикорупційну декларацію та інструкції щодо її заповнення – в огляді
7282

Декларация НДФЛ

Налоговая декларация НДФЛ, декларация о доходах – все это названия документа, который в определённых случаях должны подавать физлица в налоговую. Не думайте, что если у вас нету значительных доходов от продажи имущества, то вас это не касается. НДФЛ может касаться любого, даже несовершеннолетнего. Мы рассмотрим в этой консультации, что такое НДФЛ, когда обязательно, а когда нет подается налоговая декларация по форме НДФЛ, как правильно заполнить декларацию НДФЛ. Также вы получите информацию, где взять образец заполнения декларации НДФЛ.
5392

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді