Усі операції з надання послуг страхування, зокрема з оплати страхових послуг страхувальником на користь страховика та компенсації збитків, понесених потерпілим у разі страхового випадку, не є об’єктом оподаткування ПДВ.
Тому під час визначення розміру страхових платежів, матеріального збитку чи страхової виплати ПДВ не нараховують, окремим рядком не виділяють, а страховики не є платниками ПДВ за такими операціями.
У разі якщо страхові суми перераховують не потерпілому, а платникові ПДВ — постачальнику послуг з ремонту, заміщення, відтворення застрахованого об’єкта чи запчастин, використаних під час ремонту, таке придбання оподатковують ПДВ. Суму ПДВ включають до вартості та виділяють окремим рядком у розрахункових документах. Якщо ж постачальник послуг та товарів не є платником ПДВ, суми виплати розраховують без ПДВ.
Висновок незалежної оцінки вартості відновлювального ремонту колісного транспортного засобу не є підставою для виникнення податкових зобов’язань за відновлювальним ремонтом пошкодженого транспортного засобу.
Страховик не може бути примушений платити ПДВ у складі страхового відшкодування, за винятком, якщо ПДВ нарахований та сплачений на користь виконавця ремонту пошкодженого транспортного засобу, який (виконавець) є платником ПДВ.
Ухвала ВАСУ від 02.11.2016 № К/800/4762/16