Cуб’єкт господарської діяльності, який здійснює на митній території України операції, визначені в абзаці другому підпункту 14.1.212 Податкового кодексу України (ПК), є особою, яка реалізує пальне, і, відповідно, платником акцизного податку (пп. 212.1.15 ПК).
Представництво нерезидента не може зареєструватися платником акцизного податку, бо воно не є юрособою і не може здійснювати операцій із підакцизними товарами від свого імені. Відповідно, таке представництво не може реалізовувати пальне з безумовним виконанням умов законодавства щодо оформлення документів у системі електронного адміністрування реалізації пального (ст. 231, 232 ПК).
Тому в разі реалізації наявних у представництва залишків пального резидент-покупець, який придбав такі залишки пального від представництва, до початку його реалізації має:
- зареєструватися платником акцизного податку з реалізації пального не пізніше ніж за три робочих дні до початку здійснення реалізації;
- перерахувати кошти на рахунок, відкритий у Казначействі, у сумі, необхідній для досягнення розміру суми акцизного податку. Для цього слід подати заявку на поповнення обсягу залишків пального, на які він має право зареєструвати акцизні накладні в Єдиному реєстрі акцизних накладних.
Платник акцизного податку з реалізації пального сплачує акцизний податок з обсягів перевищення витраченого (реалізованого) пального над отриманим (пп. 213.1.12 ПК). Облік отриманого і витраченого (реалізованого) пального ведуть, щоб визначити об’єкт оподаткування акцизним податком.
Лист ДФС від 14.03.2017 № 5095/6/99-99-15-03-03-15