Спеціальний порядок індексації нормативної грошової оцінки земель з метою справляння плати за землю не поширюється на несільськогосподарські угіддя.
Під час нарахування плати за землю на 2017 рік за несільськогосподарські угіддя (зокрема, господарські будівлі і двори) нормативну грошову оцінку таких земель застосовують з огляду на коефіцієнт індексації, величину якого визначають у порядку, встановленому статтею 289 Податкового кодексу України (ПК), тобто 1,124 (112,4% ÷ 100).
Довідково: Стаття 289 ПК визначає загальний порядок індексації нормативної грошової оцінки земель з метою застосування податкового законодавства, відповідно до якого коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель визначають на підставі індексу споживчих цін за попередній рік. За цією нормою коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка земель станом на 1 січня поточного року, розраховують за формулою: Кi = І ÷ 100, де І — індекс споживчих цін за попередній рік. У разі якщо індекс споживчих цін перевищує 115%, його застосовують зі значенням 115. Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовують кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.
Спеціальний порядок індексації нормативної грошової оцінки земель з метою справляння плати за землю встановлено на 2016 рік. Відповідно до нього коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки землі становить:
- для сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, сіножатей, пасовищ та перелогів) — 1,0;
- для земель несільськогосподарського призначення — 1,06.
Лист ГУ ДФС у Рівненській області від 20.03.2017 № 1043/10/17-00-12-03-09