Платникам податку на прибуток, що мають справу із трансфертним ціноутворенням, добре відомо про Порядок визначення середньозваженого значення показника рентабельності для зіставної юридичної особи для цілей трансфертного ціноутворення, затверджений постановою КМУ від 29.03.2017 № 191 (далі — Порядок № 191). Цей документ набув чинності 31.03.2017 і визначає процедуру розрахунку середньозваженого значення показника рентабельності (далі — СЗПР) у разі використання фінансових показників зіставної юридичної особи за декілька податкових періодів (років) для цілей трансфертного ціноутворення.
З метою належного виконання платниками податку всіх настанов КМУ, що містить Порядок № 191, податківці нагадали ключові моменти визначення СЗПР. Зокрема, вони зазначили, що для цього використовують дані бухобліку та фінзвітності, відображені П(С)БО або МСФЗ.
За Порядком № 191 СЗПР розраховують за формулою:
Rcеp = (SPn ÷ SDn) × 100,
де Rcеp — середньозважене значення показника рентабельності для зіставної юридичної особи;
Pn, Dn — значення даних бухобліку та фінзвітності n-го податкового періоду (року), що відображають у чисельнику/знаменнику формули, за якою розраховують відповідний показник рентабельності зіставної юридичної особи за підпунктом 39.3.2.5 Податкового кодексу України (ПК).
Податківці наголосили, що фінансові показники, що забезпечують встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки», зокрема, але не виключно, наведено у підпункті 39.3.2.5 ПК. Їх розраховують на підставі даних бухобліку та фінзвітності з відповідним коригуванням для забезпечення зіставності показників.
Якщо ж немає окремих даних бухобліку та фінзвітності, необхідних для розрахунку показника рентабельності окремого податкового періоду (року) зіставної юридичної особи, то бух- та фінпоказники звітності такого періоду (року) під час розрахунку СЗПР не використовують.
Лист ДФС від 26.05.2017 № 13539/7/99-99-15-02-01-17