Контролери пояснили, як визначати середньозважене значення показника рентабельності

Як визначається середньозважений показник рентабельності - пояснення від податківців

Платникам податку на прибуток, що мають справу із трансфертним ціноутворенням, добре відомо про Порядок визначення середньозваженого значення показника рентабельності для зіставної юридичної особи для цілей трансфертного ціноутворення, затверджений постановою КМУ від 29.03.2017 № 191 (далі — Порядок № 191). Цей документ набув чинності 31.03.2017 і визначає процедуру розрахунку середньозваженого значення показника рентабельності (далі — СЗПР) у разі використання фінансових показників зіставної юридичної особи за декілька податкових періодів (років) для цілей трансфертного ціноутворення.

З метою належного виконання платниками податку всіх настанов КМУ, що містить Порядок № 191, податківці нагадали ключові моменти визначення СЗПР. Зокрема, вони зазначили, що для цього використовують дані бухобліку та фінзвітності, відображені П(С)БО або МСФЗ.

За Порядком № 191 СЗПР розраховують за формулою:

Rcеp = (SPn ÷ SDn) × 100,

де Rcеp — середньозважене значення показника рентабельності для зіставної юридичної особи;

Pn, Dn — значення даних бухобліку та фінзвітності n-го податкового періоду (року), що відображають у чисельнику/знаменнику формули, за якою розраховують відповідний показник рентабельності зіставної юридичної особи за підпунктом 39.3.2.5 Податкового кодексу України (ПК).

Податківці наголосили, що фінансові показники, що забезпечують встановлення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки», зокрема, але не виключно, наведено у підпункті 39.3.2.5 ПК. Їх розраховують на підставі даних бухобліку та фінзвітності з відповідним коригуванням для забезпечення зіставності показників.

Якщо ж немає окремих даних бухобліку та фінзвітності, необхідних для розрахунку показника рентабельності окремого податкового періоду (року) зіставної юридичної особи, то бух- та фінпоказники звітності такого періоду (року) під час розрахунку СЗПР не використовують.

Лист ДФС від 26.05.2017 № 13539/7/99-99-15-02-01-17


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
49209

Видаткова накладна: для кого і для чого

Видаткова накладна, мабуть, найпоширеніший документ у тих, хто постійно придбаває або продає різні ТМЦ. Саме на підставі видаткової накладної юрособи та фізособи-підприємці відпускають матеріальні цінності під час своєї господарської діяльності. Звичайні покупці також часто мають справу з видатковою накладною, коли придбавають товари у магазинах оптової торгівлі, наприклад, будматеріалів. Розберімося докладно, за якими правилами складати видаткову накладну у 2025 році
217315

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14285

Головне для бухгалтера у квітні 2025 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у квітні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у квітні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
978

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді