РРО не застосовують підприємці-єдиноподатники незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 1 млн грн.
Звільнення від застосування РРО не поширюються на єдиноподатників, які реалізують технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту (п. 296.10 Податкового кодексу України).
Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій затверджено постановою КМУ від 16.03.2017 № 231 (далі — Перелік № 231).
Підрядник зобов’язаний виконати роботу, визначену договором підряду, зі свого матеріалу і своїми засобами, якщо інше не встановлено договором (ст. 839 Цивільного кодексу України). Тому за підсумками виконання договору замовник мусить розрахуватися як за проведені роботи, так і за обладнання, змонтоване підрядником.
Тому якщо підрядник використав для монтажу власне обладнання, яке входить до Переліку № 321, готівкові розрахунки із замовником обов’язково слід проводити із застосуванням РРО.
Коли замовник самостійно придбав обладнання й надав його підрядникові для монтажу, розрахуватися за роботи можна без застосування РРО, якщо обсяг доходу підрядника протягом календарного року не перевищує 1 млн грн.
Лист ДФС від 14.06.2017 № 637/Г/99-99-14-05-01-14/ІПК
Як виправити: ► недонараховану зарплату ► недоплату відпускних, лікарняних, декретних ► переплату ► помилкові базу та суму ЄСВ