Мінфін затвердив критерії оцінки ступеня ризиків (далі — Критерії), достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).
Так, ДФС проводитиме автоматизований моніторинг відповідності Критеріям податкових накладних/розрахунків коригування:
1) обсяг постачання товару/послуги у податковій накладній, поданій на реєстрацію, у 1,5 раза більший, ніж залишок різниці між постачанням такого товару/послуг та його придбанням у податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у ЄРПН із 01.01.2017. За умови, що товари з кодами за УКТ ЗЕД, що їх визначає ДФС, у такому залишку перевищують 75% загального залишку і за відсутності інформації про те, що товар/послугу з податкової накладної, поданої на реєстрацію в ЄРПН, постачають (виготовляють) на постійній основі;
2) відсутність (анулювання, призупинення) ліцензій стосовно товарів у податковій накладній, поданій на реєстрацію в ЄРПН.
Якщо податкова накладна/розрахунок коригування відповідає першому Критерію, її реєстрацію зупиняють за умови, що сума ПДВ податкових накладних, зареєстрованих у ЄРПН звітного періоду, більша за середньомісячну суму ЄСВ, податків і зборів (крім ПДВ на митниці), сплачених за останніх 12 місяців.
Якщо податкова накладна/розрахунок коригування відповідає другому Критерію, її реєстрацію зупиняють.
Водночас ДФС має зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування, реєстрацію яких зупинено через відповідність Критеріям, якщо платник ПДВ подасть документи за затвердженим вичерпним переліком.
Наказ набрав чинності з 20.06.2017.
Наказ Мінфіну від 13.06.2017 № 567
Як виправити: ► недонараховану зарплату ► недоплату відпускних, лікарняних, декретних ► переплату ► помилкові базу та суму ЄСВ