Як платнику ПДВ поскаржитись на відмову зареєструвати податкові накладні

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Платник ПДВ подає скаргу до ДФС протягом 10 календарних днів після отримання рішення комісії ДФС про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних

Платник ПДВ подає скаргу до ДФС протягом 10 календарних днів після отримання рішення комісії ДФС про відмову у реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН). Таку скаргу платник складає винятково у письмовій формі та подає особисто (через свого уповноваженого представника) безпосередньо до ДФС або поштою.

Скарга має містити:

  • найменування або ПІБ платника, його податкову адресу;
  • податковий номер або серію та номер паспорта фізично- особи — підприємця;
  • реквізити рішення комісії ДФС;
  • причини незгоди з рішенням комісії ДФС;
  • відомості про оскарження рішення комісії ДФС до суду;
  • вимоги платника;
  • адресу для відправлення рішення за результатами розгляду скарги.

Платник може додати до скарги пояснення та завірені копії документів, які підтверджують дані зупиненої податкової накладної/розрахунку коригування.

За результатами розгляду скарги Комісія ДФС із питань розгляду скарг або задовольняє скаргу та скасовує рішення комісії ДФС, або залишає скаргу без задоволення.

Комісія ДФС з питань розгляду скарг надсилає рішення платнику протягом десятиденного строку. Якщо вмотивоване рішення щодо скарги не надіслали у такий строк, скарга є повністю задоволеною на користь платника.

Рішення Комісії ДФС з питань розгляду скарг не підлягає подальшому адміністративному оскарженню та може бути оскаржене в судовому порядку.

Задоволення скарги є підставою для реєстрації в ЄРПН податкової накладної/розрахунку коригування, зазначених у скарзі.

Постанова КМУ від 04.07.2017 № 485


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
723515

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
26951

Календар бухгалтера 2025: травень

Цьогоріч травень також не святковий — через війну травневих свят немає. Однак розібратися й розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу — все одно потрібно. Допоможе вам у цьому виробничий календар на травень 2025, а сплатити податки — податковий календар на травень 2025. Вчасно подати податкову, фінансову та статистичну звітність допоможе бухгалтерський календар на травень 2025
34997

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
98912

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді