Розпорядник бюджетних коштів після отримання товарів, робіт і послуг приймає рішення про їх оплату та надає доручення здійснити платіж Держказначейству.
Держказначейство здійснює платежі за наявності:
- бюджетного зобов’язання для платежу в бухобліку виконання бюджету;
- затвердженого паспорта бюджетної програми;
- відповідних бюджетних асигнувань у розпорядників бюджетних коштів.
Якщо фінансування придбання матеріалів та послуг, що надають одержувачу коштів за затвердженою бюджетною програмою, не є компенсацією поставлених таким платником вартості товарів/послуг, під час їх отримання він не визначає податкових зобов’язань із ПДВ. Оскільки немає об’єкта оподаткування ПДВ.
Якщо зазначене фінансування надходить до платника в рахунок оплати вартості поставлених ним товарів/послуг, у т. ч. які постачають у межах затвердженої бюджетної програми, які є об’єктом оподаткування ПДВ, на дату зарахування таких коштів на банківський рахунок платник має визначити податкові зобов’язання.
При цьому активи, придбані за рахунок бюджетних коштів, що надійшли платнику у вигляді фінансування затвердженої бюджетної програми, вважають придбаними безпосередньо платником. Суми ПДВ, сплачені за їх придбання, можна віднести до податкового кредиту на підставі податкових накладних, складених і зареєстрованих в ЄРПН постачальниками.
Лист ДФС від 05.07.2017 № 1007/6/99-99-15-03-02-15/ІПК