Податковий кодекс України (ПК) встановлює окремий порядок стягнення податкового боргу платників податків — фізичних осіб порівняно з порядком погашення податкового боргу юридичними особами (п. 87.11 ПК). Не передбачено особливостей щодо надіслання платникові податку — фізичній особі податкової вимоги як умови виникнення права примусово стягнути податковий борг (п. 95.2 ПК).
Разом із тим ПК не встановлює особливостей щодо моменту, з якого податковий орган має право стягнути податковий борг із фізичної особи.
З огляду на викладене норми статей 95-99 ПК можна застосовувати до процедури стягнення податкового боргу з фізичних осіб лише в частині, що не суперечить вимогам пункту 87.11 ПК.
Тобто фізичним особам податкову вимогу надсилають у такому самому порядку і з тих самих підстав, що і платникам податків — юридичним особам. Це випливає зі змісту статті 59 ПК, яка передбачає уніфіковані правила надіслання податкових вимог усім платникам податків.
Згідно з пунктом 95.2 ПК стягують кошти і продають майно платника податків не раніше ніж за 60 календарних днів із моменту надіслання такому платникові податкової вимоги.
Отже, право звернутися з позовом про стягнення податкового боргу з фізичної особи — платника податків виникає за 60 календарних днів із моменту надіслання такому платникові податкової вимоги.
Ухвала ВАСУ від 05.07.2017 № К/800/24410/16
Як виправити: ► недонараховану зарплату ► недоплату відпускних, лікарняних, декретних ► переплату ► помилкові базу та суму ЄСВ