Коли фіскали можуть позиватися про стягнення податкового боргу з фізособи

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Податковий кодекс України (ПК) встановлює окремий порядок стягнення податкового боргу платників податків — фізичних осіб порівняно з порядком погашення податкового боргу юридичними особами (п. 87.11 ПК). Не передбачено особливостей щодо надіслання платникові податку — фізичній особі податкової вимоги як умови виникнення права примусово стягнути податковий борг (п. 95.2 ПК).

Разом із тим ПК не встановлює особливостей щодо моменту, з якого податковий орган має право стягнути податковий борг із фізичної особи.

З огляду на викладене норми статей 95-99 ПК можна застосовувати до процедури стягнення податкового боргу з фізичних осіб лише в частині, що не суперечить вимогам пункту 87.11 ПК.

Тобто фізичним особам податкову вимогу надсилають у такому самому порядку і з тих самих підстав, що і платникам податків — юридичним особам. Це випливає зі змісту статті 59 ПК, яка передбачає уніфіковані правила надіслання податкових вимог усім платникам податків.

Згідно з пунктом 95.2 ПК стягують кошти і продають майно платника податків не раніше ніж за 60 календарних днів із моменту надіслання такому платникові податкової вимоги.

Отже, право звернутися з позовом про стягнення податкового боргу з фізичної особи — платника податків виникає за 60 календарних днів із моменту надіслання такому платникові податкової вимоги.

Ухвала ВАСУ від 05.07.2017 № К/800/24410/16


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79181

Загальна система оподаткування ФОП 2025

Розповімо про особливості перебування ФОП на загальній системі оподаткування у 2025 році: облік доходів і витрат, про книгу обліку, перехідні витрати між ІII та IV кварталом, графік обов’язкових платежів (ЄСВ, ПДФО, військовий збір). Чи варто переходити на загальну систему у 2025 році? Відповіді — в огляді
708119

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді