Розрахункова операція — це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернений покупцем товар (ненадану послугу). Якщо оплачують із банківської платіжної картки розрахунковою операцією вважають оформлення розрахункового документа про оплату товару (послуги) у безготівковій формі банком покупця або, в разі повернення товару (відмови від послуги) — оформлення розрахункових документів про перерахування коштів у банк покупця.
Суб’єкти господарювання, які проводять розрахунку у готівковій та/або безготівковій формі із застосуванням платіжних карток, під час продажу товарів/наданні послуг мусять видати особі, яка отримує товар/послугу, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції. Це стосується і товарів/послуг, що замовили чи оплатили через мережу Інтернет.
У чеку можуть зазначати форму оплати: «Картка», «Інтернет-замовлення», «Попередня оплата», «Згідно із замовленням» тощо.
Тож якщо суб’єкт господарювання прийняв у покупця для розрахунку в інтернет-магазині електронний платіжний засіб (банківську платіжну карту), він має оформити розрахунковий документ (касовий чек) і видати його покупцеві разом із товаром, незалежно від того, чи надійшли перераховані покупцем кошти на його розрахунковий рахунок.
Якщо споживач через мережу Інтернет замовив товар і розрахувався за нього банківською платіжною карткою, суб’єкт господарювання мусить видати йому розрахунковий документ встановленої форми (чек РРО) та відповідно оформлений гарантійний талон.
Лист ДФС від 29.08.2017 № 1743/6/99-99-14-05-01-15/ІПК
Як виправити: ► недонараховану зарплату ► недоплату відпускних, лікарняних, декретних ► переплату ► помилкові базу та суму ЄСВ