Якщо резидент або його постійне представництво виплачують нерезидентові дохід із джерелом його походження з України, вони мають утримати податок із таких доходів за ставкою 15% їх суми та за їх рахунок. Податок сплачують до бюджету під час виплати доходу нерезидентові (пп. 141.4.2 Податкового кодексу України; ПК).
Емітент корпоративних прав, який вирішив виплатити дивіденди своїм власникам, нараховує та вносить до бюджету авансовий внесок із податку на прибуток до/або одночасно з виплатою дивідендів (пп. 57-1.1.2 ПК).
Якщо платник до/під час виплати доходу або дивідендів нерезидентові не утримав та не сплатив податку з таких доходів або авансового внеску з податку на прибуток, до такого платника застосують штрафні санкції, передбачені статтею 127 ПК.
Якщо платник самостійно виправляє помилки, яких припустився за нарахування/ненарахування податку на доходи нерезидента або авансового внеску з податку на прибуток у разі виплати дивідендів у податкових деклараціях з податку на прибуток підприємств за попередні звітні періоди, до нього застосовують штрафні санкції, передбачені статтею 50 ПК.
Тож якщо платник самостійно виправляє помилки у раніше поданій ним декларації, тобто подає уточнюючу декларацію чи робить таке виправлення у поточній декларації, сплачує суми самостійно нарахованого заниження податкового зобов’язання/недоплати та штрафні санкції на суму такого заниженого зобов’язання/недоплати, то штрафних санкцій, передбачених статтею 127 ПК, до нього не застосовують.
Лист ДФС від 31.08.2017 № 1772/6/99-99-15-02-02-15/ІПК
Як виправити: ► недонараховану зарплату ► недоплату відпускних, лікарняних, декретних ► переплату ► помилкові базу та суму ЄСВ