У разі оплати товарів/послуг бюджетними коштами податкові зобов’язання виникають в особливому порядку. Датою їх виникнення є дата зарахування бюджетних коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості платника за його зобов’язаннями перед бюджетом.
А от дату виникнення права на податковий кредит за операціями постачання товарів/послуг за бюджетні кошти визначають за загальними правилами. Так, суми ПДВ включають до податкового кредиту на дату події, що відбулася раніше:
- списання коштів із банківського рахунку платника податку в оплату товарів/послуг;
- отримання платником податку товарів/послуг.
Підставою для віднесення сум ПДВ, сплачених/нарахованих за придбаними товарами/послугами, до складу податкового кредиту є податкова накладна, зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Лист ДФС від 31.08.2017 № 1769/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
ТОП-публікації Експертус Головбух
Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
Первинні документи від постачальника надходять із запізненням у наступному звітному періоді. Причому виникає невідповідність між датами проведення податкових накладних та акта надання послуг. З’ясуємо, чи існують у такому разі ризики невизнання витрат та податкового кредиту з ПДВ
Донедавна покупець, списуючи безнадійну заборгованість, мусив зменшити сформований податковий кредит.
Покупець — платник ПДВ визнав податковий кредит за податковою накладною на неправильну дату. Чи правомірно це? Чи потрібно виправити помилку у податковій декларації з ПДВ?
Постачальник має податковий борг , за даними податківців, і його майно перебуває у податковій заставі. Розглянемо, чи зашкодять підприємству-покупцеві тимчасові фінансові проблеми постачальника.