Придбання пального за талонами і картками ✒️
Податківці нагадали, що платником акцизного податку є особа, яка реалізує пальне на підставі договорів купівлі-продажу, міни, поставки, дарування, комісії тощо. Не вважають реалізацією пального операції з передачі (відпуску, відвантаження) пального на митній території України на підставі договорів зберігання та передачі (відпуску, відвантаження) пального в споживчій тарі ємністю до 2 л (включно).
Якщо предметом договору є пальне, а в накладній зазначено найменування товару, який придбавається з одиницею виміру в літрах, оприбутковують саме пальне.
Отже, коли підприємство отримало від постачальників та надалі реалізувало покупцям паливо за допомогою смарт-карток та талонів на пальне, воно є платником акцизного податку в розумінні підпункту 212.1.15 Податкового кодексу України (ПК).
А як бути, якщо підприємство фізично не отримує, не відпускає та не транспортує пальне, не має при цьому власних автозаправних станцій, місць зберігання пального та інших об’єктів, а реалізує тільки картки та/або талони на пальне? Податківці роблять такий висновок.
За договором підприємство придбаває для подальшого перепродажу третім особам, а також для особистого виробничого споживання і передає на зберігання постачальнику пальне у відповідних асортименті та кількості (далі — товар). Асортимент та кількість товару, проданого підприємству, підтверджена видатковою накладною з визначенням ціни і розміру отриманої плати за паливо. Постачальник повертає підприємству товар зі зберігання на підставі картки на пальне та в обмін на неї. Товар вважають повернутим зі зберігання на підставі чеків РРО про продаж пального.
Далі за договором купівлі-продажу підприємство зобов’язується передати покупцю картки та/або талони на пальне. І відповідно до видаткових накладних підприємство як постачальник передало покупцю пальне у визначеному асортименті, кількості та ціні, а також отримало оплату за паливо.
Отже, по суті, підприємство продало та передало покупцю не картки та/або талони на пальне, а реалізувало паливо у визначених асортименті, кількості та ціні.
Тому підприємство за підпунктом 212.3.4 ПК зобов’язане зареєструватися платником акцизного податку з реалізації пального не пізніше ніж за три робочих дні до початку реалізації пального.
За реалізацію пального без такої реєстрації передбачений штраф у розмірі 100% вартості реалізованого пального.
Лист ДФС від 31.08.2017 № 1771/6/99-99-12-02-02-15/ІПК
Як виправити: ► недонараховану зарплату ► недоплату відпускних, лікарняних, декретних ► переплату ► помилкові базу та суму ЄСВ