Допомогу по тимчасовій непрацездатності призначають на підставі листка непрацездатності. Рішення про призначення матеріального забезпечення приймає комісія (уповноважений) із соцстрахування, створена на підприємстві.
Комісія зобов’язана перевіряти, чи правильно видали та заповнили документи, що є підставою надати матеріальне забезпечення. За результатами розгляду підстав комісія вирішує, призначити або ні матеріальне забезпечення, припинити його виплату (повністю або частково).
ФСС з ТВП та його робочі органи перевіряють, чи обгрунтовано видали та продовжили листки непрацездатності застрахованим особам. Тому за потреби перевірити правомірність видачі листка непрацездатності комісія може звернутися до робочих органів ФСС з ТВП.
Комісія має право брати участь у перевірках організації медичного обслуговування застрахованих осіб лікувально-профілактичним закладом, що розміщений на підприємстві, а також чи дотримують хворі призначеного режиму лікування.
Лист ФСС з ТВП від 11.05.2017 № 5-14/Н-225з-60
ТОП-публікації Експертус Головбух
Роботодавець має право надати своїм працівникам матеріальну допомогу на лікування чи оплатити їх медичне обслуговування. При цьому не сплачувати податків із таких сум. З'ясуємо, якими можуть бути пільгові варіанти надання такої допомоги. Коли матеріальну допомогу на лікування не оподатковують? Як оформити надання матеріальної допомоги на лікування?
Розберемо, як правильно нарахувати відпускні у 2025 році, розрахувати середню зарплату з урахуванням премій, як на розрахунок відпускних впливає воєнний стан. Теорію закріпимо прикладами розрахунку відпускних у різних ситуаціях
Випадки, коли можна відмовити в оплаті лікарняного працівнику за основним місцем роботи. Документи, які має надати сумісник, щоб отримати виплату за лікарняним
Працівникові, який має статус учасника бойових дій, надавайте соціально-трудові гарантії та пільги. Отримайте від нього документ, що підтверджує його привілеї. Щоб нічого не упустити, тримайте підказки від експерта
Як ФОПу реалізувати право на оплату лікарняного