НБУ спростив одержання резидентами кредитів від МФО

Коментована постанова Правління НБУ набрала чинності 13.09.2017. Вона суттєво спрощує порядок проведення резидентами-позичальниками операцій за кредитними договорами/договорами позики з міжнародними фінансовими організацями (МФО), членом яких є Україна.

Відтепер кредитні договори в інвалюті з МФО не потрібно реєструвати в НБУ. Резиденти можуть також залучати кредити від МФО за договорами, що містять особливі умови (валюту кредиту визначено у гривні, а між МФО та резидентом-позичальником всі операції проводять в інвалюті).

Операції за кредитним договором з МФО уповноважений банк має проводити відповідно до умов власне договору, а трансграничні операції (у т. ч. за рахунок купленої інвалюти) дозволено проводити без реєстрації НБУ.

Постанова Правління НБУ від 07.09.2017 № 88


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Фінансовий лізинг в Україні

Фінансовий лізинг у чомусь подібний до банківського кредиту – він дає можливість отримати бажане майно раніше, та виплачувати кошти за нього поступово, але з відсотками. В консультації про фінансовий лізинг, податкові і бухгалтерські критерії фінансового лізингу, оподаткування і бухгалтерський облік у лізингоотримувача
66260

Як відбувається дисконтування кредитів та позик

Вимога дисконтувати довгострокову заборгованість у національних стандартах бухгалтерського обліку з’явилася порівняно недавно й питань викликає чимало. Одне з них – чи треба дисконтувати довгострокову заборгованість по кредитам і позикам, якщо по них нараховуються проценти позичальнику? У консультації розглянемо питання дисконтування банківських кредитів і відсоткових позик
36847

Овердрафт: як одержати й облікувати

У статті експерт пояснить, що таке овердрафт, яка його відмінність від кредиту, як відобразити овердрафт в бухгалтерському обліку та унаочнить це проведенням.
15177

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді