Які основні засоби і як амортизують приватні підприємці

Не амортизують такі основні засоби подвійного призначення: земельні ділянки; об’єкти житлової нерухомості; легкові й вантажні автомобілі.

Підприємці на загальній системі мають право (за власним бажанням) включати до складу витрат амортизаційні відрахування з вартості придбаних після 01.01.2017 основних засобів і нематеріальних активів або самостійно виготовлених основних засобів.

Не амортизують такі основні засоби подвійного призначення: земельні ділянки; об’єкти житлової нерухомості; легкові й вантажні автомобілі.

Амортизацію основних засобів і нематеріальних активів підприємці обчислюють за прямолінійним методом нарахування амортизації А саме, річну суму амортизації визначають діленням первісної вартості об’єкта основних засобів і нематеріальних активів, яку амортизують, на строк корисного використання об’єкта основних засобів і нематеріальних активів.

Мінімально допустимі строки корисного використання (експлуатації) об’єктів основних засобів і нематеріальних активів визначені у підпункті 177.4.9 Податкового кодексу України.

Підприємець має право (за власним бажанням) обліковувати амортизаційні відрахування відповідно до П(С)БО 7 «Основні засоби».

За нормами пункту 29 П(С)БО 7 амортизацію нараховують щомісячно, тому підприємець має право щомісяця нараховувати амортизацію основних фондів і нематеріальних активів, що він безпосередньо використовує у господарській діяльності з метою отримання доходу. Місячну суму амортизації в разі застосування прямолінійного методу визначають діленням річної суми амортизації на дванадцять.

Нарахування амортизації починають із місяця, наступного за місяцем, у якому обְ’єкт основних засобів став придатним для корисного використання.

Лист ДФС  від 25.07.2017 № 16192/6/99-99-13-01-02-15


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Списання основних засобів

Як оформити списання (ліквідацію) основних засобів, аби не було податкового зобов’язання з ПДВ? Як відобразити списання основних засобів у бухгалтерських проведеннях? Які акти списання основних засобів використати? Відповіді на ці та інші питання — отримаєте в консультації
263519

Облік основних засобів: проводки

Основні засоби — це матеріальні активи зі строком використання більше 1 року. Найчастіше саме вони займають найбільшу питому вагу в балансі підприємства та мають найбільшу вартість. Облік основних засобів має свою специфіку, про це і розповімо. Також наводимо бухгалтерські проведення з обліку основних засобів
83635

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
10044

Дефектний акт: зразок

Розглядаємо, що таке дефектний акт, наводимо зразок дефектного акту та аналізуємо законодавчі правила, за якими дефектний акт слід використовувати у будівництві
106191

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48439

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді