Коли сільгоспвиробник може розраховувати на дотацію

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Сільгоспвиробник, основною діяльністю якого є постачання сільгосптоварів, які він виробив на власних або орендованих основних засобах, має право на бюджетну дотацію після того, як ДФС внесе його до Реєстру отримувачів бюджетної дотації. Бюджетну дотацію надають сільгоспвиробникам, які провадять види діяльності, визначені пунктом 16-1.3 Закону України «Про державну підтримку сільського господарсьва України» від 24.06.2004 № 1877-IV (далі — Закон № 1877). Сільгосптоваровиробник має право на бюджетну дотацію, якщо питома вага вартості сільгосптоварів становить не менше 75% вартості всіх товарів, які він поставив протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Платники ПДВ, яких включили до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, за операціями з постачання власновироблених товарів, отриманих за результатами видів діяльності, визначених пунктом 16-1.3 Закону № 1877, складають окремі податкові накладні, в яких у другій частині порядкового номера зазначають код «2».

Товари, зазначені у групах 1-24 УКТ ЗЕД, вироблені сільгоспвиробником на давальницьких умовах із сировини, вирощеної ним на власних або орендованих земельних ділянках, з метою застосування статті 16-1 Закону № 1877 вважають сільгосптоварами.

Обсяги операцій з постачання власновиробленого цукру, жому, меляси, у т. ч. вироблених на давальницьких умовах із власної сировини, враховують в обчисленні питомої ваги вартості сільгосптоварів та відображають у графі 3 таблиці 2 додатку 9 до податкової декларації з ПДВ та у графі 4 розділу 6 Форми заяви про внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру отримувачів бюджетної дотації.

А от виробництво цукру, жому, меляси, у т. ч. на давальницьких умовах з власної сировини, не належить до видів діяльності, що дають право отримати бюджетну дотацію, тому операції з постачання такої продукції не беруть участі в обчисленні суми бюджетної дотації.

Лист ДФС від 03.10.2017 № 2104/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Теми:


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
723989

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
26963

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
198285

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
5600

ПДВ 2025: який розмір податку в Україні

Розбираємо все про ПДВ 2025 — ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
13979

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді