Коли сільгоспвиробник може розраховувати на дотацію

Теми:

Сільгоспвиробник, основною діяльністю якого є постачання сільгосптоварів, які він виробив на власних або орендованих основних засобах, має право на бюджетну дотацію після того, як ДФС внесе його до Реєстру отримувачів бюджетної дотації. Бюджетну дотацію надають сільгоспвиробникам, які провадять види діяльності, визначені пунктом 16-1.3 Закону України «Про державну підтримку сільського господарсьва України» від 24.06.2004 № 1877-IV (далі — Закон № 1877). Сільгосптоваровиробник має право на бюджетну дотацію, якщо питома вага вартості сільгосптоварів становить не менше 75% вартості всіх товарів, які він поставив протягом попередніх 12 послідовних звітних податкових періодів сукупно.

Платники ПДВ, яких включили до Реєстру отримувачів бюджетної дотації, за операціями з постачання власновироблених товарів, отриманих за результатами видів діяльності, визначених пунктом 16-1.3 Закону № 1877, складають окремі податкові накладні, в яких у другій частині порядкового номера зазначають код «2».

Товари, зазначені у групах 1-24 УКТ ЗЕД, вироблені сільгоспвиробником на давальницьких умовах із сировини, вирощеної ним на власних або орендованих земельних ділянках, з метою застосування статті 16-1 Закону № 1877 вважають сільгосптоварами.

Обсяги операцій з постачання власновиробленого цукру, жому, меляси, у т. ч. вироблених на давальницьких умовах із власної сировини, враховують в обчисленні питомої ваги вартості сільгосптоварів та відображають у графі 3 таблиці 2 додатку 9 до податкової декларації з ПДВ та у графі 4 розділу 6 Форми заяви про внесення сільськогосподарського товаровиробника до Реєстру отримувачів бюджетної дотації.

А от виробництво цукру, жому, меляси, у т. ч. на давальницьких умовах з власної сировини, не належить до видів діяльності, що дають право отримати бюджетну дотацію, тому операції з постачання такої продукції не беруть участі в обчисленні суми бюджетної дотації.

Лист ДФС від 03.10.2017 № 2104/6/99-99-15-03-02-15/ІПК


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Код УКТ ЗЕД в податковій накладній: як визначити

Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
93484

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14339

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21766

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді