Уточнено порядок переведення платника з одного органу ДФС до іншого

Наказ Мінфіну від 06.10.2017 № 839

Внесено Зміни до Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588.

Зокрема, уточнено повноваження територіальних органів ДФС в областях, місті Києві, Центральному офісі великих платників податків ДФС та ДПІ/ОДПІ щодо реалізації процедур обліку платників відповідно до функцій, визначених ПК.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Передбачено, що ДПІ здійснюють ті процедури обліку платників податків, які не передбачають одночасного виконання або завершення яких можливе без виконання інших процедур або функцій, що належать до повноважень територіальних органів ДФС обласного рівня.

Окремо визначено, що за основним місцем обліку відокремлений підрозділ іноземної компанії, організації, відомості щодо якого включено або підлягають включенню до ЄДР, беруть на облік на підставі відомостей із ЄДР.

За основним місцем обліку інший відокремлений підрозділ іноземної компанії, організації, в т. ч. постійне представництво нерезидента, відомості щодо якого не включають і не підлягають включенню до ЄДР, беруть на облік після належної акредитації (реєстрації, легалізації) такого підрозділу на території України згідно із законом.

Визначено особливості заповнення повідомлення за формою № 20-ОПП, коли подають інформацію про відокремлені підрозділи юридичної особи з місцезнаходженням за межами України. Таке повідомлення юридична особа протягом 10 робочих днів після створення, реєстрації відповідного підрозділу подає у паперовому вигляді до органу контролю за основним місцем обліку юридичної особи.

При цьому розділ 3 повідомлення за формою № 20-ОПП заповнюють так:

  • у графі 6 зазначають код країни місцезнаходження підрозділу,
  • у графі 8 — повне місцезнаходження у країні за межами України,
  • графу 7 не заповнюють.

Зазнала уточнень і процедура реєстрації в разі переведення платника податків на обслуговування з одного органу контролю до іншого (взяття на облік/зняття з обліку).

Відтак знимають з обліку (за основним місцем обліку) за попереднім місцезнаходженням (місцем проживання) автоматично одночасно із взяттям на облік (за основним місцем обліку) за новим місцезнаходженням (місцем проживання).

Крім цього, вилучено положення стосовно призначення та проведення перевірок, врегулювання податкових зобов’язань або податкового боргу й особливостей обліку в органах контролю великих платників податків.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Бронювання працівників сільгосппідприємств після 01.04.2025

Підприємства агросектора можуть отримати критичний статус, що дає змогу бронювати працівників. Зберіть документи та зверніться до Мінагрополітики чи обласної держадміністрації залежно від того, які критерії виконуєте. Якщо отримали критичність, переходьте до бронювання на Порталі Дія. Експерт пояснив, як не втратити можливість забронювати працівників
1121

Відпустка та податкові канікули ФОП

У фізособи-підприємця є можливість призупинити на місяць свій бізнес та отримати податкові канікули — піти у відпустку. Як її оформити, які нюанси перебування у такій відпустці, зразок заяви на відпустку ФОП — у консультації
38183

Митна декларація: зразок заповнення, види, терміни

Митна декларація — це однин із документів, який використовують в обліку податкового кредиту з ПДВ. В огляді про те, якою буває митна декларація, як її заповнювати, що про митні декларації треба знати бухгалтеру
149402

Допомога на лікування працівника підприємства

Роботодавець має право надати своїм працівникам матеріальну допомогу на лікування чи оплатити їх медичне обслуговування. При цьому не сплачувати податків із таких сум. З'ясуємо, якими можуть бути пільгові варіанти надання такої допомоги. Коли матеріальну допомогу на лікування не оподатковують? Як оформити надання матеріальної допомоги на лікування?
25748

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді