Затверджено новий порядок видачі податкових векселів на нафтопродукти

Постанова КМУ від 17.01.2018 № 21

Уряд затвердив новий Порядок випуску, обігу та погашення податкових векселів, які видаються до отримання або ввезення на митну територію України нафтопродуктів та/або речовин, що використовуються як компоненти моторних палив, для використання як сировини для виробництва у хімічній промисловості. Однак суттєвих змін немає.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності та несплату податків

Як і раніше, строк, на який видають податковий вексель, не може перевищувати 90 календарних днів. Податковий вексель складають:

  • у двох примірниках — коли отримують нафтопродукти та/або речовини від підприємства-виробника;
  • у трьох примірниках — якщо ввозять нафтопродукти та/або речовини на митну територію України.

Якщо векселедавець використає нафтопродукти не за цільовим призначенням, його вважатимуть платником акцизного податку з обсягу такої продукції. Також йому доведеться сплатити штраф у розмірі, який обчислюють за обсягами використаних не за призначенням нафтопродуктів і ставки акцизного податку, збільшеної в 1,5 раза.

Коди УКТ ЗЕД 2018

Постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.

Уряд укотре оновив Порядок зупинення реєстрації податкових накладних. Зокрема, змін зазнали умови безумовної реєстрації та критерії позитивної податкової історії. Ознайомтеся зі змінами вже зараз, адже із 9 грудня всі подані на реєстрацію податкові накладні моніторитимуть за новими правилами
моніторинг реєстрації податкових накладних

Статті за темою

Усі статті за темою

Вексельні операції

Розрахунки за допомогою векселів є однією з форм безготівкових розрахунків із погашення боргів за отримані товари. У консультації розглянемо особливості вексельних розрахунків і платежів по векселям, придбання-продаж векселів, а також відображення таких операцій у бухгалтерському обліку
17327

Цінні папери у підприємницькій діяльності

Цінні папери можуть використовувати для залучення додаткового фінансування, отримання інвестиційно-спекулятивного прибутку, посвідчення боргових зобов’язань або корпоративних прав. Розглянемо, якими бувають цінні папери, їх форми та види за профільним Законом.
24331

Спрощення залучення інвестицій та запровадження нових фінансових інструментів – огляд Закону № 738

Новоприйнятий Закон № 738 зачіпає законодавство України щодо цінних паперів, фондового ринку та товарних бірж. З’являються нові види цінних паперів, врегульовуються питання взаємозаліків у вигляді ліквідаційного (фінансового) неттінгу, створюється можливість для діяльності об’єднань власників облігацій. Огляд цих та інших нововведень для України у сфері фінансових інструментів – у консультації.
1965

Облігації

Інвестування грошей в облігації є незвичним варіантом для більшості громадян та суб’єктів господарювання. Однак, це спосіб отримати дохід та зберегти свій капітал. В консультації про те, що таке облігації та якими вони бувають, які найбільш надійні, хто і як їх може купити, нюанси оподаткування облігацій та операцій з ними.
7251