Віце-президент Українського союзу промисловців і підприємців Юлія Дроговоз розповіла про загальні принципи коригування податкових накладних.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
1. Уважно читайте квитанцію! У квитанції буде зазначена проблема. Якщо не вистачає кількості або щось з ціною — це значить, що швидше за все, були помилки в раніше поданих РК. Наприклад, зміну кількості було проведено із заповненням граф 9, 10 РК (зміна вартості), а не 7, 8 (зміна кількості). Або неправильно був зазначений рядок (відкоригували іншу позицію). Для таких випадків використовуйте причину 5, 6 або 7.
У випадку з причиною 6 обсяг постачання вже вийшов нульовий, при 5 причині коригування — нульова кількість, а обсяг постачання лишився, при 7 причині коригування — є і кількість, і вартість. А також потрібно їх відкоригувати до правильних значень.
2. Тільки у випадку з причиною 7 «Усунення неоднозначності» ціна буде нульовою. В інших випадках ціна буде заповнена.
3. Тільки при причині «Зміна ціни» заповнюємо графи 9 і 10 РК (зміна вартості) при порожніх графах 7, 8 (зміна кількості). Решта випадків супроводжуються запаленням граф 7, 8 (зміна кількості). В цьому випадку графи 9, 10 (зміна вартості) не заповнюються.
4. Позицію, що коригують, повністю мінусуємо в усіх випадках. У випадку з причиною 4 «Повернення товарів або авансових платежів» весь рядок мінусуємо (через кількість) без додавань нових рядків. В інших випадках (причини 1–3) — мінусуємо відповідний рядок (знімаємо всю кількість), і одразу ж проставляється потрібний залишок товару (відображаємо парами: спочатку мінус, потім плюси). У випадку з причиною 3 «Зміна номенклатури» може бути декілька рядків на мінус, потім декілька рядків на плюс, але важливо знімати всю кількість, якщо ви вже коригуєте якусь номенклатуру, і додавати те, що залишається (правильну відкориговану кількість).
5. Зміну ІПН, виправлення помилок поки можна провести тільки з використанням причини 4 «Повернення товару/авансових платежів» і випискою нової ПН (у випадку з неправильним ІПН). По-іншому система поки не пропустить такі коригування.
6. Звертайте увагу на текстовий формат графи «номенклатура ...». Можуть бути в тексті невидимі вам символи (наприклад Enter десь натиснули або Tab). Система не зрозуміє і розіб’є текст на два рядки, а два рядки просто не пройдуть. Якщо таке сталося — перебейте текст в графі номеклатура.
7. Є проблеми з реєстрацією РК до ПН 2013-2015 рр. Раніше РК не містили номер рядка ПН (за старими формами) і якщо до старих ПН раніше вже були подані РК за старою формою, то система не розуміє, які рядки ПН коректувалися і не пропускає нові РК до таких ПН. Проблема буде вирішена, але поки це проблема.