У разі погашення заборгованості право на відстрочку повертатимуть. Станом на 01.03.2024 на виконанні в органах Державної виконавчої служби перебуває 520,2 тис. документів про стягнення аліментів.
Як зазначили в Мінюсті, в бухгалтеріях підприємств, установ, організацій з метою відрахування аліментів із заробітної плати (доходів), пенсій боржника перебуває 261,5 тис. постанов про звернення стягнення на доходи боржника. Кількість документів, за якими сума заборгованості сукупно перевищує суму платежів за три місяці, складає 183 тис.
Водночас примусове виконання близько 100 тисяч виконавчих документів ускладнено непрацевлаштованістю боржників, веденням аморального способу життя, небажанням сплачувати аліменти.
Точної статистики батьків-боржників за понад три місяці, які мають трьох чи більше дітей, немає. Однак це не менш ніж 20 тис. людей, які можуть втратити відстрочку.
Новий закон про мобілізацію набере чинності 18.05.2024. Після цього військовозобов'язані батьки трьох чи більше дітей мають з'явитися до ТЦК протягом 60 днів.
Експерт пояснила: як нарахувати і показати в обліку; із яких виплат утримувати; чи індексувати та як відобразити у звітності
Такі громадяни (не лише чоловіки, а й жінки з фармацевтичною чи медичною освітою) повинні довести право на відстрочку. І не лише факт батьківства трьох або більше неповнолітніх дітей. А й відсутність заборгованості, якщо мусять сплачувати аліменти. Навіть якщо така заборгованість буде понад три місяці з виплат одній дитині, людина втратить право на відстрочку.
ТЦК подаватимуть запити в Державний реєстр боржників та виконавчих проваджень. Реєстр відправлятиме у відповідь довідки за зразком довідки про несудимість.
Далі ТЦК ухвалюватиме рішення щодо наявності або відсутності права на відстрочку.