ДФС роз’яснила, як округлювати суми у чеках

Лист ДФС від 14.11.2018 № 4820/6/99-99-14-05-01-15/ІПК

Скачати Алгоритм заповнення декларації з ПДВ

ДФС нагадала, що суб’єкти господарювання можуть додатково друкувати у реквізитах розрахункових документів загальну вартість придбаних товарів (отриманих послуг) у межах фіскального чека. Для цього потрібно:

  • після рядка 7 (перед рядком 8) фіскального чека додати нові рядки — «загальна вартість придбаних товарів (отриманих послуг) за чеком до округлення» та «округлена знижка/округлена надбавка»;
  • у рядку 8 фіскального чека «СУМА» зазначати: «загальна вартість придбаних товарів (наданих послуг) за чеком після округлення». Саме ця сума є сумою розрахунку за відповідним розрахунковим документом.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

До підсумку розрахункових операцій Z-звіту та X-звіту має потрапляти округлена сума, зазначена у розрахункових документах. Коли складають податкову накладну, округлення не враховують, а базу оподаткування ПДВ обчислюють шляхом множення кількості (об’єму, обсягу) поставлених товарів/послуг на їх ціну (без ПДВ).

Податковий кодекс України не передбачає коригування фінрезультату на округлені суми, коли проводять готівкові розрахунки за товари (роботи, послуги). Такі операції відображають за правилами бухобліку. Сума округлення у бік зменшення під час продажу товару (робіт, послуг) фізособі не є додатковим благом.

Щоб запобігти порушенням під час застосування мінімальних оптово-відпускних або роздрібних цін на алкогольні напої та максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби, ціни потрібно враховувати з певним запасом для можливих округлень.

Інструкція для касира, або Квест «Продай товар через РРО»

ДФС роз’яснила, як округлювати суми у чеках
Тетяна Нижникексперт Експертус Головбух
Касиру не буває сумно: пробивай товар, контролюй стрічку в РРО, роздруковуй чеки, підклеюй звіти... Голова йде обертом. А раптом вимкнули світло чи зламався касовий апарат — куди бігти? Спокійно! Усе під контролем. «Головбух» розробив для вас пам’ятку


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48377

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22899

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41317

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді