Електронна медична документація
Первинні документи в електронній формі застосовують у бухобліку за умови дотримання вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг.
Водночас якщо складаєте та зберігаєте первинні документи і регістри бухгалтерського обліку з використанням електронних засобів оброблення інформації зобов’язані за свій рахунок виготовити їх копії на паперових носіях на вимогу інших учасників господарських операцій, а також правоохоронних органів та відповідних органів у межах їх повноважень.
Електроннний документообмін з ДПС: з 1 вересня ще простіше =>
Оригіналом електронного документа вважають електронний примірник документа з обов’язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису.
Якщо надсилаєте електронного документа кільком адресатам або його зберігаєте на кількох електронних носіях інформації кожний з електронних примірників вважають оригіналом електронного документа.
Якщо автор створює ідентичні за документарною інформацією та реквізитами електронний документ та документ на папері, кожен з документів є оригіналом і має однакову юридичну силу.
Оригінал електронного документа повинен давати змогу довести його цілісність та справжність.
Податковий кодекс України (далі — ПК) дає можливість листування з контролюючими органами засобами електронного зв’язку в електронній формі.
Тож ДФС не вбачила підстав для заборони формування та збереження документів платниками податків в електронному вигляді. При цьому потрібно дотриматись законодавчих норм. Зокрема які визначені Законом України «Про електронні документи та електронний документообіг» від 22.05.2003 № 851-IV та ПК.