🔊 Штрафи за відсутність або незастосування РРО
Якщо покупець відмовляється від товару, який доставили службою доставки та за який попередньо отримали аванс на поточний рахунок у форматі IBAN та такий аванс не повертаєте споживачу, то фіскальний чек анулюєте, а суму такого гарантійного платежу (завдатку) включаєте до складу доходу податкового (звітного) періоду, у якому її отримали.
Порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановили статтею 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.
Реєстрацію продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів через РРО проводять одночасно з розрахунковою операцією (п. 5 розд. ІІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 № 547).
Розрахунковий документ на повну суму проведеної операції, створений у паперовій та/або електронній формі, надаєте особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї. Розрахункову операцію вважають проведеною через РРО, якщо дані про її обсяги введені в режимі реєстрації.
При цьому, обов'язком саме продавця товарів є організація надання інформації щодо підтвердження повернення товарів без їх продажу від служби доставки.
Таким чином, у випадку не отримання або відмови від товару покупцем, при відправці їх за допомогою служб доставки достатньо в режимі реєстрації провести операцію повернення товарів на підставі квитанції (інших підтвердних документів) від служби доставки про повернення відправлення та чеку РРО/ПРРО, в яких такі товари ідентифіковані.
Операція повернення товарів має бути проведена через РРО на підставі квитанції від служби доставки в день отримання госпсуб'єктом квитанцій від служби доставки. У випадку отримання квитанції після закінчення робочого дня, з урахуванням його режиму роботи.
Жодних актів на повернення коштів складати не потрібно, так як такі акти складають лише у випадках повернення коштів покупцю, а сума повернення перевищує 100 грн.
За інформацією ДПС у Запорізькій області
У законах пишуть одне, у роз’ясненнях — інше, а в Telegram-каналах посадовців узагалі складно розібратися. Тож у повсякденному житті бухгалтер мусить не лише застосовувати знання з обліку, а й розв’язувати задачі подекуди з вищої бухгалтерії. Розберімо свіженькі з РРО-галузі