Товар відправили службою доставки, а покупець не забрав: як провести через РРО

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Податківці пояснили, які дії необхідно виконати в РРО у разі відмови покупця від товару, який доставлений службою доставки та за який отримано аванс на рахунок у форматі IBAN, якщо аванс не повертається споживачу

Товар відправили службою доставки, а покупець не забрав: як провести через РРО

🔊 Штрафи за відсутність або незастосування РРО

Якщо покупець відмовляється від товару, який доставили службою доставки та за який попередньо отримали аванс на поточний рахунок у форматі IBAN та такий аванс не повертаєте споживачу, то фіскальний чек анулюєте, а суму такого гарантійного платежу (завдатку) включаєте до складу доходу податкового (звітного) періоду, у якому її отримали.

Порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановили статтею 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.

Реєстрацію продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів через РРО проводять одночасно з розрахунковою операцією (п. 5 розд. ІІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 № 547).

Розрахунковий документ на повну суму проведеної операції, створений у паперовій та/або електронній формі, надаєте особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї. Розрахункову операцію вважають проведеною через РРО, якщо дані про її обсяги введені в режимі реєстрації.

При цьому, обов'язком саме продавця товарів є організація надання інформації щодо підтвердження повернення товарів без їх продажу від служби доставки.

Таким чином, у випадку не отримання або відмови від товару покупцем, при відправці їх за допомогою служб доставки достатньо в режимі реєстрації провести операцію повернення товарів на підставі квитанції (інших підтвердних документів) від служби доставки про повернення відправлення та чеку РРО/ПРРО, в яких такі товари ідентифіковані.

Операція повернення товарів має бути проведена через РРО на підставі квитанції від служби доставки в день отримання госпсуб'єктом квитанцій від служби доставки. У випадку отримання квитанції після закінчення робочого дня, з урахуванням його режиму роботи.

Жодних актів на повернення коштів складати не потрібно, так як такі акти складають лише у випадках повернення коштів покупцю, а сума повернення перевищує 100 грн.

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Порядок роботи додаткових кас на підприємстві

У консультації розглянемо, чи може підприємство мати кілька кас, чи потрібна касова книга відокремленому підрозділу, як встановлюється ліміт каси для відокремлених підрозділів, який порядок здавання готівки відокремленими підрозділами
9523

Програмний РРО (ПРРО): як працювати у 2025 році

Програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО) — альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою програмних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про ПРРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
23244

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48859

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді