Товар відправили службою доставки, а покупець не забрав: як провести через РРО

Податківці пояснили, які дії необхідно виконати в РРО у разі відмови покупця від товару, який доставлений службою доставки та за який отримано аванс на рахунок у форматі IBAN, якщо аванс не повертається споживачу

Товар відправили службою доставки, а покупець не забрав: як провести через РРО

🔊 Штрафи за відсутність або незастосування РРО

Якщо покупець відмовляється від товару, який доставили службою доставки та за який попередньо отримали аванс на поточний рахунок у форматі IBAN та такий аванс не повертаєте споживачу, то фіскальний чек анулюєте, а суму такого гарантійного платежу (завдатку) включаєте до складу доходу податкового (звітного) періоду, у якому її отримали.

Порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг встановили статтею 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР.

Реєстрацію продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів через РРО проводять одночасно з розрахунковою операцією (п. 5 розд. ІІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 № 547).

Розрахунковий документ на повну суму проведеної операції, створений у паперовій та/або електронній формі, надаєте особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї. Розрахункову операцію вважають проведеною через РРО, якщо дані про її обсяги введені в режимі реєстрації.

При цьому, обов'язком саме продавця товарів є організація надання інформації щодо підтвердження повернення товарів без їх продажу від служби доставки.

Таким чином, у випадку не отримання або відмови від товару покупцем, при відправці їх за допомогою служб доставки достатньо в режимі реєстрації провести операцію повернення товарів на підставі квитанції (інших підтвердних документів) від служби доставки про повернення відправлення та чеку РРО/ПРРО, в яких такі товари ідентифіковані.

Операція повернення товарів має бути проведена через РРО на підставі квитанції від служби доставки в день отримання госпсуб'єктом квитанцій від служби доставки. У випадку отримання квитанції після закінчення робочого дня, з урахуванням його режиму роботи.

Жодних актів на повернення коштів складати не потрібно, так як такі акти складають лише у випадках повернення коштів покупцю, а сума повернення перевищує 100 грн.

За інформацією ДПС у Запорізькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48202

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22796

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41188

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді