Немає грошей на зарплату: що буде, якщо вчасно не розрахуватись із працівниками
Держпраці радить роботодавцеві документально оформлювати той факт, що працівник не отримав трудову книжку в день звільнення. Адже працівник може звернутися до суду з позовом про затримання видачі трудової книжки з вини роботодавця.
Якщо він доведе вину роботодавця — підприємство виплатить працівникові середній заробіток за весь час вимушеного прогулу. Окрім того, його оштрафують за порушення інших вимог трудового законодавства у розмірі однієї мінімальної зарплати (4173 грн.). Покарають і посадових осіб (бухгалтера, кадровика) — їх притягнуть до адміністративної і дисциплінарної відповідальності.
Якщо працівника немає на роботі у день звільнення, надішліть йому рекомендований лист із повідомленням про вручення, у якому напишіть про необхідність з’явитися й отримати трудову книжку.
Зверніть увагу, ви не маєте права надсилати працівникові трудову книжку, якщо він не дав на це письмової згоди.
У такому разі протягом двох років зберігайте трудову книжку у відділі кадрів окремо від інших трудових книжок. Якщо за цей час працівник не виявить бажання отримати свою трудову, передавайте її до архіву. Там її зберігатимуть упродовж 50 років. Після спливу зазначеного строку трудову книжку знищують (п. 6.2 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58).
Трудову книжку видавайте лише працівникові, якого звільнили. Родичам не видавайте, навіть за пред’явлення паспорта чи доручення.