Аванс за один товар зараховано у рахунок оплати іншого поставленого товару: як скласти РК

Постачальник - платник ПДВ на дату отримання попередньої (авансової) оплати за товар № 1 визначив податкові зобов’язання з ПДВ.

Але надалі домовився з покупцем про припинення поставки такого товару, а попередню (авансову) оплату зарахувати в рахунок оплати товару № 2 (без повернення коштів на поточний рахунок покупця).

В такому разі постачальник на дату підписання документа за яким домовлено, що кошти отримані за товар № 1, будуть зараховані в рахунок оплати вартості товару № 2 складає розрахунок коригування (РК) до податкової накладної (ПН).

СКАЧАТИ БЛАНК ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ 2019

У графі 2 такого РК потрібно зазначити код причини коригування 102 «Повернення товару або авансових платежів».

Такий РК реєструє в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) отримувач товару. На підставі цього РК постачальник зменшує нараховані податкових зобов’язань.

При цьому якщо за договором № 2 товар уже був поставлений і на дату такої поставки («першої події») постачальник склав та зареєстрував у ЄРПН відповідну ПН, то за фактом зарахування попередньої оплати за товар № 1 в рахунок оплати вартості товару № 2 ПН постачальник вже не складає.

Лист ДФС від 23.04.2019 № 1761/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Заповнюємо РК, коли повертають товари або аванс

Аванс за один товар зараховано у рахунок оплати іншого поставленого товару: як скласти РК
Наталія Товченикексперт з бухгалтерського обліку та оподаткування, Київ
Чергове удосконалення програмного забезпечення ДФС лише додало платникам проблем із реєстрацією РК в ЄРПН. З’ясуємо, чи правомірно відмовляти у реєстрації РК на зміну кількісно-вартісних показників, коли повертають товари чи попередню оплату. Як тепер платникам заповнювати такі РК і як усунути так звані неоднозначності, з огляду на рекомендації ДФС.

Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Критерії блокування податкових накладних для 2024 року

Оновлена система моніторингу податкових накладних попри воєнний стан працює, результатом чого можливе блокування податкової накладної чи розрахунку коригування. Сьогодні в консультації про те, як відбувається блокування накладних у 2024 році з урахуванням останніх змін
115814

Які наслідки нерозблокування податкової накладної

Коментар експерта допоможе з’ясувати і попередити можливі ризики через те, що платник ПДВ не розблокує податкову накладну. Адже він зобов’язаний не лише сплачувати ПДВ і звітувати про нього, а й складати податкові накладні та реєструвати їх у ЄРПН. За порушення цього обов’язку є відповідальність
493

Штраф за несвоєчасну реєстрацію податкової накладної

ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
48949

Строки і порядок реєстрації податкових накладних

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
209591

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді