Постачальник - платник ПДВ на дату отримання попередньої (авансової) оплати за товар № 1 визначив податкові зобов’язання з ПДВ.
Але надалі домовився з покупцем про припинення поставки такого товару, а попередню (авансову) оплату зарахувати в рахунок оплати товару № 2 (без повернення коштів на поточний рахунок покупця).
В такому разі постачальник на дату підписання документа за яким домовлено, що кошти отримані за товар № 1, будуть зараховані в рахунок оплати вартості товару № 2 складає розрахунок коригування (РК) до податкової накладної (ПН).
СКАЧАТИ БЛАНК ПОДАТКОВОЇ НАКЛАДНОЇ 2019
У графі 2 такого РК потрібно зазначити код причини коригування 102 «Повернення товару або авансових платежів».
Такий РК реєструє в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН) отримувач товару. На підставі цього РК постачальник зменшує нараховані податкових зобов’язань.
При цьому якщо за договором № 2 товар уже був поставлений і на дату такої поставки («першої події») постачальник склав та зареєстрував у ЄРПН відповідну ПН, то за фактом зарахування попередньої оплати за товар № 1 в рахунок оплати вартості товару № 2 ПН постачальник вже не складає.
Лист ДФС від 23.04.2019 № 1761/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Чергове удосконалення програмного забезпечення ДФС лише додало платникам проблем із реєстрацією РК в ЄРПН. З’ясуємо, чи правомірно відмовляти у реєстрації РК на зміну кількісно-вартісних показників, коли повертають товари чи попередню оплату. Як тепер платникам заповнювати такі РК і як усунути так звані неоднозначності, з огляду на рекомендації ДФС.
Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
Якщо трапилося так, що вашу податкову накладну заблокували, варто докласти зусиль для її розблокування. У цьому допоможуть алгоритм розблокування податкових накладних у 2024 році та зразки, що будуть необхідні вам у процесі розблокування податкових накладних