Як визначити обсяг викиду двоокису вуглецю

Екологічний податок для сільгосппідприємств ►►►

Підприємство, яке здійснює викиди двоокису вуглецю (далі — двоокис), повинно зареєструватись платником екоподатку за викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря стаціонарними джерелами забруднення (далі — податок) в податковому періоді, у якому досягнуто перевищення граничної величини викидів двоокису в розмірі 500 тонн на рік (далі — гранична величина). Також воно повинно декларувати та сплачувати податкові зобов’язання з податку за викиди двоокису за обсяги, що перевищують граничну величину.

Алгоритм складання декларації з екоподатку

Обсяги викидів двоокису від спалювання різних видів палив енергетичними установками визначають шляхом інвентаризації таких викидів за матеріалами технологічного регламенту або розрахунковим методом.

Наприклад, для інвентаризації викидів двоокису за розрахунковим методом використовують Галузевий Керівний Документ «ГКД 34.02.305-2002 Викиди забруднюючих речовин у атмосферне повітря від енергетичних установок. Методика визначення», затверджений наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України та Міністерства екології та природних ресурсів України від 14.06.2002 № 359.

Тому підприємство подає до ДФС за місцезнаходженням джерел забруднення заяву про звітний (податковий) період, у якому очікується перевищення граничної величини сумарним обсягом викидів двоокису. До заяви потрібно додати розрахунки з матеріалами оцінки інвентаризації обсягів викидів двоокису за всіма джерелами.

Суми податкових зобов’язань з податку за обсяги викидів двоокису, що перевищують граничну величину, декларують в окремому додатку 1 до Податкової декларації з екологічного податку, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 17.08.2015 № 715 та подають до ДФС за місцем розташування джерел.

Лист ДФС від 03.06.2019 № 2525/6/99-99-12-02-03-15/ІПК

Запрошуємо 13 грудня на безплатний вебінар! З'ясуємо, для кого мораторій на податкові перевірки скасували, а для кого - ні. Підкажемо, як уникнути фінансових ризиків
Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Генератор на підприємстві: облік

Відображення амортизації генератора в бухобліку. Приклади бухпроведень, якщо дизель-генератор придбали за власні кошти, за кошти цільового фінансування або отримали безплатно. Норми витрат дизпалива. Сплата екологічного податку за спалювання в генераторі дизельного палива
348

Як обчислити екологічний податок за котел

Якщо користуєтеся автономною системою опалювання, маєте платити екологічний податок за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами - на цьому наполягають податківці. Експерт пояснив: хто платить екоподаток, чи потрібен дозвіл на «брудні» викиди та як визначити обсяг викидів за відсутності дозволу
3425

Декларація з рентної плати 2023

Як складається декларація з рентної плати 2023, про нову форму декларації 2023, приклади декларацій з ренти за користування надрами (з видобутком і без видобутку корисних копалин), а також з ренти за використання лісових ресурсів — у консультації.
33491

Декларація з екологічного податку 2023

Як скласти декларацію з екологічного податку 2023, яку заяву слід подати до податкової, якщо обсяги викидів парникового газу знаходяться у межах ліміту, строки декларування та інші пов’язані питання – у цьому огляді.
49166

Екологічний податок у 2023 році

У 2023 році ставки екологічного податку знову зросли. Хто має сплачувати екологічний податок, а хто ні, що таке стаціонарні джерела забруднення та як бути з відходами, щоб не сплачувати екологічний податок, як розрахувати екологічний податок, які послаблення є у період воєнного стану – у цьому огляді.
103602