Держпраці пояснила: робочим місцем надомника може бути його квартира або інші приміщення, що йому належать. Вони можуть бути й не за місцезнаходженням (юридичною адресою) підприємства, тобто в іншій місцевості (населеному пункті).
На думку Держпраці, квартира надомника має відповідати певним вимогам. Зокрема, організовувати трудові процеси вдома можуть лише особи, які мають належні житлово-побутові умови.
Скачати Цивільно-правовий договір ЗРАЗОК
Житлово-побутові умови надомника обстежує представник роботодавця за участю представника профспілкового органу, а також за потреби — представники органів санітарного та/або пожежного нагляду.
Якщо на підприємстві немає профспілкового органу, до обстеження доцільно долучити членів представницького органу трудового колективу, наприклад, ради трудового колективу.
Під час обстеження слід звернути увагу на те, чи не створить надомна робота незручностей сусідам. Результати обстеження оформлюють актом.
Додамо, що це можна розцінювати як поради від Держпраці. Ми схильні вважати, що характер відносин підприємства з надомниками більше відповідає не трудовим, а цивільно-правовим відносинам.
Управління Держпраці у Кіровоградській області
► який договір укласти з віддаленим працівником ►як оплачувати роботу за різними договорами ► коли фрилансери мають право на лікарняний ►куди сплачувати податки з доходів надомників