Підприємці, які мають ємності для зберігання пального, повинні з 1 липня отримати ліцензії на право зберігання. За оцінками експертів для оформлення такої ліцензії на зберігання пального, підприємство може витратити понад 1 млн грн.
Ліцензії на право зберігання пального
Голова ДРС зазначила: для малого бізнесу, наприклад, для фермерів, які зберігають пальне для власних потреб у невеликій кількості з метою подолання пікових цінових навантажень, такі правила є руйнівними.
ДРС звернулась до Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України Степана Кубіва щодо необхідності напрацювати проекти регуляторних актів, положення яких передбачили б зміни до Податкового кодексу України.
ДРС виявила також низку зауважень. Наприклад, у нормативно-правових актах, пов’язаних зі впровадженням системи адміністрування акцизного податку з реалізації пального застосовуються різні облікові одиниці для здійснення обліку нафтопродуктів та під час подання відповідних аналітичних даних до систем ДФС. Це може призвести до ускладнення ведення електронного обліку пального в системах як суб’єктів господарювання, так і ДФС.
І навіть ухвалений 06.06.2019 Верховною Радою України законопроект № 10359, яким передбачено відтермінування до 31.12.2019 року фінансових санкцій ДФС за зберігання пального без ліцензії для власних потреб, не вирішує цілу низку питань.
За інформацією Державної регуляторної служби України
Паливний акциз, акцизні склади і лічильники
