Тимчасово, до 01.01.2023, від оподаткування ПДВ звільнено операції з:
- постачання програмної продукції;
- операції з програмною продукцією, плата за які не рахується роялті згідно з абзацами 2-7 підпункту 14.1.225 Податкового кодексу України (далі — ПК).
Наслідки застосування пільги з ПДВ
Комітет ВРУ з питань податкової та митної політики (далі — Комітет) пояснив: сенс зазначеного пункту полягає в тому, що звільнено від оподаткування ПДВ операції з постачання програмної продукції, а також операції з програмною продукцією, плата за які не є роялті.
Якщо в результаті надання послуг з комп'ютерного програмування створюєте і фактично передаєте замовнику програмну продукцію (її примірник), з передачею або виникненням у замовника прав інтелектуальної власності або права власності на примірник, такі операції звільняють від оподаткування ПДВ.
Зверніть увагу, роз’яснення Комітету не має статусу офіційного тлумачення.
Лист комітету ВРУ з питань податкової та митної політики від 29.05.2019 № 04-27/10-360(102508)
Олег СічКерівник Об’єднаної редакції Експертус: Головбух, сертифікований фахівець з міжнародних стандартів фінансової звітності (ACCA DipIFR(rus)) Новий передплатник укладає з ліцензійний договір, згідно з яким отримує право користуватися е-журналом «Головбух». Роялті — це власне плата користувача за набуте право.
Код УКТ ЗЕД попри його назву використовують не лише під час оформлення операцій зовнішньоекономічної діяльності, але й має безпосереднє відношення до податкових накладних за умови внутрішнього постачання товарів. Як визначити цей код, до яких наслідків можуть призвести помилки, чи можна його скорочувати, коли він не потрібен, розрахунок коригування при помилці в коді УКТ ЗЕД 2025 — це все знайдете у консультації
Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
У статті — актуальний календар бухгалтера на квітень 2025 року
Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
Додайте цю статтю в корисне й тримайте напохваті. Вона підказуватиме, як виправити помилки у зведених ПН. Рекомендації експерта підкріпили прикладом і зразками