Постачальник отримав аванс за товар однією сумою, але склав дві ПН: що з податковим кредитом

Продавець здійснює поставку товару партіями. На кожну партію товару продавець надав рахунки на оплату (під кожну окрему специфікацію). Попередню оплату покупець здійснив однією сумою, однак на цю операцію продавець склав окремі податкові накладні (ПН) на кожний виписаний рахунок на окрему партію товару. Чи має право покупець сформувати податковий кредит за цими ПН?

У постачальника на дату отримання попередньої оплати однією сумою виникають податкові зобов’язання з постачання товарів/послуг та обов’язок скласти й зареєструвати ПН в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

Те що продавець склав дві або більше ПН на попередню оплату товарів/послуг однією сумою не відповідає нормам Податкового кодексу України. За таких умов не можливо ідентифікувати ці операції.

Отже, покупець не має права сформувати податковий кредит на суми ПДВ, зазначені в ПН, які складені на кожний виписаний рахунок на окрему партію товару у разі здійснення покупцем попередньої оплати цього товару однією сумою.

Лист від 12.07.2019 № 3241/6/99-99-15-03-02-15/ІПК

Колеги! Запрошуємо взяти участь у безплатному вебінарі для бухгалтерів. Не пропустіть!
Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Зведена податкова накладна

У консультації про особливості зведених податкових накладних та їхні типи, про компенсуючі податкові накладні та накладні на безперервні й ритмічні поставки, про податкові накладні на мінімальну базу, а також приклади зведених податкових накладних
121247

Єдиний реєстр податкових накладних 2024

Скласти та зареєструвати податкову накладну/розрахунок коригування – відповідальна ділянка сучасної бухгалтерії. У цьому огляді – про особливості функціонування ЄРПН та СЕА
19807

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді