Продавець здійснює поставку товару партіями. На кожну партію товару продавець надав рахунки на оплату (під кожну окрему специфікацію). Попередню оплату покупець здійснив однією сумою, однак на цю операцію продавець склав окремі податкові накладні (ПН) на кожний виписаний рахунок на окрему партію товару. Чи має право покупець сформувати податковий кредит за цими ПН?
У постачальника на дату отримання попередньої оплати однією сумою виникають податкові зобов’язання з постачання товарів/послуг та обов’язок скласти й зареєструвати ПН в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).
Те що продавець склав дві або більше ПН на попередню оплату товарів/послуг однією сумою не відповідає нормам Податкового кодексу України. За таких умов не можливо ідентифікувати ці операції.
Отже, покупець не має права сформувати податковий кредит на суми ПДВ, зазначені в ПН, які складені на кожний виписаний рахунок на окрему партію товару у разі здійснення покупцем попередньої оплати цього товару однією сумою.
Лист від 12.07.2019 № 3241/6/99-99-15-03-02-15/ІПК
Продавець відправив податкову накладну на реєстрацію із запізненням (порушив граничний строк). Податкову накладну заблокували. Коли покупець зможе сформувати податковий кредит?
Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
ПДВ, безумовно, є найбільш штрафонебезпечним податком, що вимагає складного обліку та адміністрування. У цьому огляді ми розглянемо можливі штрафи за несвоєчасну реєстрацію податкових накладних або коригування розрахунків
У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє. Із новою формою податкової накладної, яка діє з 1 жовтня 2024 року, та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки податкової накладної, які можете скачати
Якщо трапилося так, що вашу податкову накладну заблокували, варто докласти зусиль для її розблокування. У цьому допоможуть алгоритм розблокування податкових накладних у 2024 році та зразки, що будуть необхідні вам у процесі розблокування податкових накладних