Сільськогосподарські додатки до декларації з ПДВ: ДФС підготувала підказки для заповнення

Скачати Алгоритм заповнення декларації з ПДВ

Розрахунок податкових зобов’язань за операціями, визначеними в ст. 16-1 Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України» від 24.06.2004 №1877-IV (далі – Закон № 1877), та питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів (ДС9) (додаток 9) (далі – додаток 9) додають до декларації з ПДВ, яку подає сільгоспвиробник, що внесений або претендує на внесення до Реєстру отримувачів бюджетної дотації.

Додаток 9 має дві таблиці, для заповнення яких використовують дані податкової звітності з ПДВ та дані бухгалтерського обліку.

У таблиці 1 додатка 9 зазначаєте обсяг податкових зобов’язань з ПДВ з постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними п. 16-1.3 ст. Закону №1877, розрахований за підставі податкових накладних за відповідний звітний (податковий) період, зареєстрованих у Єдиному реєстрі податкових накладних.

У рядку 1 таблиці 1 відображаєте обсяг операцій з постачання товарів за результатами діяльності за операціями, визначеними п. 16-1.3 Закону № 1877 (без ПДВ).

У рядку 2 таблиці 1 — суму ПДВ, нараховану за операціями, визначеними п. 16-1.3 Закону № 1877, відповідно до обсягу постачання товарів, зазначеному в рядку 1 таблиці 1.

Таблицю 2 «Розрахунок питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів» додатка 9 заповнюєте з урахуванням наступного:

  • при визначенні розрахункового періоду враховуєте дванадцять попередніх послідовних звітних (податкових) періодів сукупно. Якщо ви новостворений платник податку — послідовно попередні та поточний звітні (податкові) періоди. При цьому рядок «Усього» не заповнюєте;
  • при визначенні обсягів постачання (без ПДВ) (графи 3 — 6) не враховуєте обсяги постачання основних засобів, що перебували у складі основних засобів не менше 12 послідовних звітних (податкових) періодів сукупно. За умови якщо таке постачання не було постійним і не становило окремої підприємницької діяльності;
  • для обрахунку питомої ваги (%) за графами 3, 4, 5 використовуєте відповідно дані граф усього х100/усього графа 6.

Для розрахунку питомої ваги вартості сільськогосподарських товарів новоствореними платниками у таблиці 2 додатка 9 передбачено окремий рядок – «ПВН».

За матеріалами ГУ ДФС у Тернопільській області

Колеги! Запрошуємо взяти участь у безплатному вебінарі для бухгалтерів. Не пропустіть!
Центральна частина статичний блок 1

Статті за темою

Усі статті за темою

Додаток 3 до декларації з ПДВ: як заповнити

Додаток 3 подавайте у разі заявлення бюджетного відшкодування. Покроково розберемо заповнення кожного рядка Додатка 3 до декларації з ПДВ з урахуванням останніх змін, внесених до форм ПДВ-звітності. Пояснення експерта з конкретними вказівками і засторогами допоможуть заповнити додаток з першого разу та без помилок
82

ПДВ 2024

В аналітиці експерт розбирає, що таке ПДВ, все про ПДВ 2024 – ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних фронту
53442

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді