Витрати директора на купівлю алкоголю для представницького заходу не є додатковим благом: позиція ВСУ

UA RU

Додаткове благо працівника: облік та оподаткування

За результатами перевірки підприємства податківці прийняли рішення щодо донарахування грошового зобов’язання з ПДФО і військового збору. Контролери стверджували, що порушено законодавство щодо неутримання зазначеного податку і збору із коштів, які сплачені з розрахункового рахунку підприємства за спиртні напої директором підприємства. Вони кваліфікують такі кошти, що виплачені директору у вигляді відшкодування за авансовими звітами, як додаткове благо для директора.

Підприємство говорило, що проводились представницькі заходи з метою розширення ділових партнерських відносин, підвищення попиту на товар, що реалізується, для створення іміджу підприємства. Для цього директор придбав алкогольні напої. Це підтверджували первинні документи, копії чеків та наказ підприємства.

Верховний суд України (далі — ВС) зауважив: використовувати Норми коштів на представницькі цілі бюджетних установ та порядок їх витрачання, затверджені наказом Мінфіну від 14.09.2010 № 1026 не можна для спірних правовідносин. Дані норми встановлюють витрати для бюджетних установ.

Також ВС зазначив: представницькі витрати є різновидом адміністративних витрат, які відносять до загальногосподарських, спрямованих на обслуговування та управління підприємством в розумінні пункту 18 П(С)БО 16 «Витрати». Податковий орган не встановив будь-яких застережень щодо порушення підприємством приписів цього стандарту. Тому витрати, понесені на придбання спиртних напоїв директором з метою обслуговування представницького заходу, є представницькими витратами.

Відповідно ВС погодився із висновками судів попередніх інстанцій, що до загального місячного (річного) оподаткованого доходу директора не включають кошти, отримані ним від підприємства під звіт на організацію та проведення прийомів (заходів) представницького характеру. Тож з них не утримують ПДФО та військовий збір.

Постанова ВСУ від 09.07.2019 у справі № 826/15481/18

Витрати директора на купівлю алкоголю для представницького заходу не є додатковим благом: позиція ВСУ
Тарас Шарий,Керівник експертної групи Експертус Головбух, сертифікований фахівець з міжнародних стандартів фінансової звітності (ACCA DipIFR(rus))
Податківці перевірили підприємство і виявили «грішок» бухгалтера: він не завжди розподіляв загальновиробничі витрати. Підприємство підготувало позов на рішення ДФС.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
450501

Виправлення помилок у Додатку Д5 Податкового розрахунку

Через Додаток Д5 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за звітний місяць про трудові відносини осіб, зокрема період їхнього початку та закінчення. У консультації знайдете як загальні правила, так і приклади виправлення помилок у додатку Д5
57289

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді