Витрати директора на купівлю алкоголю для представницького заходу не є додатковим благом: позиція ВСУ

UA RU

Додаткове благо працівника: облік та оподаткування

За результатами перевірки підприємства податківці прийняли рішення щодо донарахування грошового зобов’язання з ПДФО і військового збору. Контролери стверджували, що порушено законодавство щодо неутримання зазначеного податку і збору із коштів, які сплачені з розрахункового рахунку підприємства за спиртні напої директором підприємства. Вони кваліфікують такі кошти, що виплачені директору у вигляді відшкодування за авансовими звітами, як додаткове благо для директора.

Підприємство говорило, що проводились представницькі заходи з метою розширення ділових партнерських відносин, підвищення попиту на товар, що реалізується, для створення іміджу підприємства. Для цього директор придбав алкогольні напої. Це підтверджували первинні документи, копії чеків та наказ підприємства.

Верховний суд України (далі — ВС) зауважив: використовувати Норми коштів на представницькі цілі бюджетних установ та порядок їх витрачання, затверджені наказом Мінфіну від 14.09.2010 № 1026 не можна для спірних правовідносин. Дані норми встановлюють витрати для бюджетних установ.

Також ВС зазначив: представницькі витрати є різновидом адміністративних витрат, які відносять до загальногосподарських, спрямованих на обслуговування та управління підприємством в розумінні пункту 18 П(С)БО 16 «Витрати». Податковий орган не встановив будь-яких застережень щодо порушення підприємством приписів цього стандарту. Тому витрати, понесені на придбання спиртних напоїв директором з метою обслуговування представницького заходу, є представницькими витратами.

Відповідно ВС погодився із висновками судів попередніх інстанцій, що до загального місячного (річного) оподаткованого доходу директора не включають кошти, отримані ним від підприємства під звіт на організацію та проведення прийомів (заходів) представницького характеру. Тож з них не утримують ПДФО та військовий збір.

Постанова ВСУ від 09.07.2019 у справі № 826/15481/18

Витрати директора на купівлю алкоголю для представницького заходу не є додатковим благом: позиція ВСУ
Тарас Шарий,Керівник експертної групи Експертус Головбух, сертифікований фахівець з міжнародних стандартів фінансової звітності (ACCA DipIFR(rus))
Податківці перевірили підприємство і виявили «грішок» бухгалтера: він не завжди розподіляв загальновиробничі витрати. Підприємство підготувало позов на рішення ДФС.


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Оптимізація податків 2024

Оптимізація податків на підприємстві може допомогти цілком легальними засобами зекономити кошти підприємства на сплаті податків, зборів та ЄСВ. Про поширені методи оптимізації оподаткування ПДВ, податку на прибуток та зарплатних податків – у консультації
208

Податковий агент

Усі працюючі сплачують зі своєї зарплати податки, часто навіть не знаючи про їхні суми, тому що за них усе роблять податкові агенти. Хто ці податкові агенти? І які ще податки, крім зарплатних, вони сплачують?
12747

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
23817

Податкова знижка: як отримати та звітувати

Є спосіб зекономити або частково компенсувати витрати за власне навчання чи навчання дитини, на іпотеку, страхування життя. Поверніть від держави частину сплаченого податку на доходи фізичних осіб (ПДФО). Податкова знижка у 2024 році, умови її отримання, податкова знижка на навчання в декларації – у консультації
72816

ПДФО 2024

ПДФО: що врахувати у 2024 році? Розглянемо, що таке ПДФО, яка сплата ПДФО 2024
81950

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді