Расходы директора на покупку алкоголя для представительского мероприятия не являются дополнительным благом

RU UA

Заполнение авансового отчета

В налогооблагаемый доход директора не включают денежные средства, уплаченные с р/с предприятия на проведение приемов представительского характера, в частности на приобретение в качестве подарков спиртных напитков для деловых партнеров. То есть из соответствующих денежных средств не удерживают НДФЛ и военный сбор.

К такому выводу пришел Верховный Суд по делу об отмене налоговых уведомлений-решений, которыми предприятию доначислили НДФЛ и военный сбор с денежных средств, которые, по мнению фискалов, выплачены директору в виде возмещения по авансовым отчетам как дополнительное благо.

С точки зрения ВС, покупка директором алкоголя относится к представительским расходам, которые не облагаются НДФЛ.

При этом ВС признал недопустимым применение к спорным правоотношениям Норм денежных средств на представительские цели бюджетных учреждений и порядка их расходования, утвержденных приказом Минфина от 14.09.2010 № 1026. Ведь эти нормы устанавливают расходы для бюджетных учреждений.

Представительские расходы — разновидность административных расходов, которые относятся к общехозяйственным, направленным на обслуживание и управление предприятием в понимании пункта 18 П(С)БУ 16 «Расходы». Налоговый орган не сделал каких-либо оговорок относительно нарушения предприятием предписаний этого стандарта. Поэтому расходы, которые директор понес на приобретение спиртных напитков в целях обслуживания представительского мероприятия, являются представительскими расходами.

ВС согласился с выводами судов предыдущих инстанций, что в общий месячный (годовой) налогооблагаемый доход директора не включают денежные средства, которые он получил от предприятия под отчет на организацию и проведение приемов (мероприятий) представительского характера. Поэтому из них не удерживают НДФЛ и военный сбор.

Постановление ВС от 09.07.2019 по делу № 826/15481/18

Витрати директора на купівлю алкоголю для представницького заходу не є додатковим благом: позиція ВСУ
Тарас Шарий,Керівник експертної групи Експертус Головбух, сертифікований фахівець з міжнародних стандартів фінансової звітності (ACCA DipIFR(rus))
Податківці перевірили підприємство і виявили «грішок» бухгалтера: він не завжди розподіляв загальновиробничі витрати. Підприємство підготувало позов на рішення ДФС.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Декларація про майновий стан і доходи 2025: як і коли подати

Декларація про майновий стан, декларація про доходи — це назви однієї і тієї ж декларації, яку подають фізособи в податкову. Розповімо, коли й кому подати декларацію про доходи. Також розглянемо приклад, як заповнити декларацію про доходи фізичної особи та фізичних осіб-підприємців за оновленою формою
452429

Виправлення помилок у Додатку Д6 Податкового розрахунку

Через Додаток Д6 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за місяці звітного кварталу про спеціальний стаж працівників. У консультації мова піде про загальні правила та конкретні приклади виправлення помилок у цьому додатку
13489

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
241512

Виправлення помилок у Додатку Д5 Податкового розрахунку

Через Додаток Д5 об’єднаного звіту з ЄСВ, ПДФО та військового збору роботодавці подають відомості за звітний місяць про трудові відносини осіб, зокрема період їхнього початку та закінчення. У консультації знайдете як загальні правила, так і приклади виправлення помилок у додатку Д5
58073

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді