Держпраці виявляє сумісників на декількох роботах і звіряє табелі обліку робочого часу

Держпраці навела приклади зовнішнього і внутрішнього сумісництва. Так, зовнішнє сумісництво — викладач інформатики працює в коледжі за основним місцем роботи з 9:00 до 15:00 та інженером з обслуговування технічних засобів навчання ліцею (за сумісництвом — 0,25 штатної одиниці) — із 16:00 до 17:00.

Внутрішнє сумісництво — викладач інформатики працює в коледжі за основним місцем роботи з 9:00 до 15:00 і в цьому самому коледжі інженером з обслуговування технічних засобів навчання (за сумісництвом — 0,25 штатної одиниці) — з 15:00 до 17:99.

Виробничий календар 2020

Зверніть увагу: працівник не може одночасно (наприклад, із 9:00 до 18:00) виконувати роботу за основним місцем роботи і за сумісництвом, оскільки це вже буде суміщенням професій.

Те, що трудовий договір укладений на умовах сумісництва, має бути відображено у заяві працівника і в наказі (розпорядженні) роботодавця.

Роботу за сумісництвом відображають у табелі обліку робочого часу й оплачують пропорційно до відпрацьованого часу.

Контролери попереджають: сумісництво перебуває під контролем Держпраці на підставі Порядку обміну інформацією про відомості, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю, затвердженого постановою ПФУ від 29.05.2017 № 11-1. Працівники Держпраці постійно аналізують інформацію про застрахованих осіб, які працюють за сумісництвом у п’яти і більше страхувальників.

У країні ведуть реєстр фізичних осіб — платників податків, тож органи Держпраці мають можливість виявляти осіб, які працюють за сумісництвом у декількох місцях, і фіксувати неправильні відомості в табелі обліку робочого часу працівників-сумісників. Інші органи контролю з цієї причини можуть вилучати заробітну плату сумісників зі складу витрат і застосовувати до підприємств фінансові санкції за заниження розміру прибутку (об`єкта оподаткування податком на прибуток).

За матеріалами Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області

Держпраці виявляє сумісників на декількох роботах і звіряє табелі обліку робочого часу
Тарас ШАРИЙ,Керівник експертної групи Експертус Головбух, сертифікований фахівець з міжнародних стандартів фінансової звітності (ACCA DipIFR(rus))
Кожна людина шукає кращого місця роботи. Тож ротація працівників — справа звична. Сьогодні поговоримо про ситуацію, коли працівник змінює не посаду, а лише статус: основний працівник ↔ сумісник


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Резерв премій за підсумками року: створюємо та коригуємо

Підприємство нараховує резерв на виплату винагороди за підсумками року. У вересні керівництво помітило, що планові показники не виконало, тому вирішило не виплачувати працівникам премію за результатами поточного року. Чи можна відкоригувати резерв посеред року? Якщо так, то як це задокументувати?
7397

Відомість нарахування заробітної плати 2024

Бухгалтер під час нарахування зарплати працює з чималою кількістю первинних документів, основним з яких є розрахунково-платіжна відомість. Якщо зарплатна відомість працівника містить помилки, це може призвести до штрафів. Як все правильно оформити та які форми документів краще використати читайте у консультації
184645

Штраф за несвоєчасну виплату заробітної плати 2024

Затримка заробітної плати — це порушення трудового законодавства, за яке передбачено штраф. Поговоримо про розмір штрафу за несвоєчасну виплату зарплати у 2024році, та коли вдасться уникнути покарання
72045

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки, а також іншу доречну інформацію для планування часу наприклад про облік робочого часу, враховуючи реалії воєнного часу
743

Навчання працівників за рахунок підприємства

Коли направляєте працівника на навчання, чітко визначте вид навчання та його вартість, місце, де працівник навчатиметься. Консультація підкаже, як правильно все оформити та уникнути сплати зайвих податків
8862

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді