Держпраці виявляє сумісників на декількох роботах і звіряє табелі обліку робочого часу

Держпраці навела приклади зовнішнього і внутрішнього сумісництва. Так, зовнішнє сумісництво — викладач інформатики працює в коледжі за основним місцем роботи з 9:00 до 15:00 та інженером з обслуговування технічних засобів навчання ліцею (за сумісництвом — 0,25 штатної одиниці) — із 16:00 до 17:00.

Внутрішнє сумісництво — викладач інформатики працює в коледжі за основним місцем роботи з 9:00 до 15:00 і в цьому самому коледжі інженером з обслуговування технічних засобів навчання (за сумісництвом — 0,25 штатної одиниці) — з 15:00 до 17:99.

Виробничий календар 2020

Зверніть увагу: працівник не може одночасно (наприклад, із 9:00 до 18:00) виконувати роботу за основним місцем роботи і за сумісництвом, оскільки це вже буде суміщенням професій.

Те, що трудовий договір укладений на умовах сумісництва, має бути відображено у заяві працівника і в наказі (розпорядженні) роботодавця.

Роботу за сумісництвом відображають у табелі обліку робочого часу й оплачують пропорційно до відпрацьованого часу.

Контролери попереджають: сумісництво перебуває під контролем Держпраці на підставі Порядку обміну інформацією про відомості, що містять ознаки використання праці неоформлених працівників та порушень законодавства про працю, затвердженого постановою ПФУ від 29.05.2017 № 11-1. Працівники Держпраці постійно аналізують інформацію про застрахованих осіб, які працюють за сумісництвом у п’яти і більше страхувальників.

У країні ведуть реєстр фізичних осіб — платників податків, тож органи Держпраці мають можливість виявляти осіб, які працюють за сумісництвом у декількох місцях, і фіксувати неправильні відомості в табелі обліку робочого часу працівників-сумісників. Інші органи контролю з цієї причини можуть вилучати заробітну плату сумісників зі складу витрат і застосовувати до підприємств фінансові санкції за заниження розміру прибутку (об`єкта оподаткування податком на прибуток).

За матеріалами Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області

Держпраці виявляє сумісників на декількох роботах і звіряє табелі обліку робочого часу
Тарас ШАРИЙ,Керівник експертної групи Експертус Головбух, сертифікований фахівець з міжнародних стандартів фінансової звітності (ACCA DipIFR(rus))
Кожна людина шукає кращого місця роботи. Тож ротація працівників — справа звична. Сьогодні поговоримо про ситуацію, коли працівник змінює не посаду, а лише статус: основний працівник ↔ сумісник


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження 2024: як оформити

Все про відрядження в Україні — в огляді. Також аналізуємо документальне оформлення відрядження
197925

Відрядження на власному автомобілі

Для працівників вояж у відрядження на автомобілі комфортніший та зручніший, ніж на громадському транспорті, однак для бухгалтера — додаткова робота. Розглянемо, як відобразити у податковому та бухгалтерському обліку витрати на відрядження працівника на власному автомобілі
17915

Як вести підсумований облік робочого часу

Скористайтеся порадами експертів, щоб запровадити підсумований облік робочого часу, вести його без помилок, скласти графік змінності та оплачувати час, відпрацьований понад норму
30950

Виробнича практика на підприємстві: як оформити й оплачувати працю

Виробнича практика — частина навчального процесу. Практиканти на підприємстві можуть бути як учнями професійно-технічних навчальних закладів (профтехучилищ), так і студентами вишів (ст. 29 Закону України «Про професійно-технічну освіту» від 10.02.1998 № 103/98-ВР; ст. 51 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII)
40244

Страховий стаж для виходу на пенсію

У статті експерт розкаже все про страховий стаж для виходу на пенсію. Зручні таблиці допоможуть, коли постали перед потребою, як визначити страховий стаж для пенсії
110416

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді