Звіт про контрольовані операції: як подати і заповнити
Фахівці ОВПП нагадали: у графі 4 Звіту про контрольовані операції (далі — Звіт) «Загальні відомості про контрольовані операції» зазначайте вартісний показник загальної суми контрольованих операцій із кожним контрагентом протягом звітного періоду за даними бухгалтерського обліку платника.
У розділі «Відомості про контрольовані операції» зазначайте деталізовані відомості про всі контрольовані операції, проведені у звітному періоді з особою, інформацію про яку зазначили у розділі «Відомості про особу, яка бере участь у контрольованих операціях» додатка до Звіту.
При цьому кожну задекларовану контрольовану операцію ідентифікуйте і зазначайте її найменування у графі 2 розділу «Загальні відомості про контрольовані операції».
Тобто, задля ідентифікації контрольованої операції у Звіті відображайте всі проведені господарські операції за відповідний податковий (звітний) рік, що можуть впливати на об’єкт оподаткування податком на прибуток підприємств.
Якщо поставка товару і повернення частини цього товару сталися протягом одного звітного календарного року, такі операції відображайте у Звіті згорнуто, зменшуючи вартість поставки на вартість поверненого товару.
За матеріалами Офісу великих платників податків Державної фіскальної служби
Якщо були операції з нерезидентами, які підпадають під критерії контрольованих, то треба подати Звіт про контрольовані операції 2024. А якщо бути точним, то Звіт про контрольовані операції 2023, так як восени 2024 року спливає саме термін подачі звіту за 2023 рік
У 2024 році учасникам міжнародної групи компаній, що мали контрольовані операції, разом зі звичним уже Звітом про контрольовані операції обов’язково треба подати повідомлення про участь у міжнародній групі компаній за 2023 рік. У консультації розповімо про форму цього повідомлення, терміни подання, алгоритм заповнення та штрафи, які доведеться сплачувати за неподання
Трансфертне ціноутворення – це взаємопов’язані теми, які стосуються тих підприємств, які мають операції з нерезидентами на значні суми, особливо з країнами, які мають статус офшорів. Коли й який із наявних п’яти методів трансфертного ціноутворення використовувати, їхні переваги і недоліки, особливості сировинних контрольованих операцій, пропорційне коригування, а також практика податкових перевірок трансфертного ціноутворення – в огляді
Закон № 3813, яким депутати внесли чергові зміни до Податкового кодексу України (ПК), опублікований у «Голосі України» 25.07.2024. Більшість змін, що в ньому передбачені, за винятком окремих положень, запрацює з першого числа наступного місяця після місяця його опублікування. Тобто з 01.08.2024.
У консультації розглянемо вимоги до резидентів Дія Сіті, які суб’єкти господарювання можуть бути резидентом Дія Сіті, які пільги з оподаткування для резидентів Дія Сіті, умови застосування зниженої ставки ПДФО до доходу найманих працівників