Чи вести табель обліку робочого часу на працівників-надомників

Як оформити працівника-надомника

Фахівці Мінсоцполітики зазначили, що з надомниками укладають, як правило, письмовий трудовий договір. У ньому визначають як основні, так і додаткові умови про взаємні обов’язки сторін. Приймання на роботу надомника оформлюють наказом (розпорядженням).

Працю надомників оплачують за відрядними розцінками за фактично виконані роботи або вироблену продукцію, що відповідає встановленим вимогам до її якості. За погодженням сторін надомникові відшкодовують витрати, пов’язані з виконанням для підприємства роботи вдома (електроенергія, вода тощо).

Табеля обліку робочого часу на таких працівників не ведуть, оскільки надомники розподіляють робочий час на свій розсуд й оплату їх праці провадять за фактично виконану роботу. Натомість можете вести реєстраційні листи робочих завдань, розрядні розцінки, норми виробітку тощо.

Мінсоцполітики вважає, що умови надомної праці з питань, що не врегульовані чинним законодавством, доцільно передбачати у колективному договорі. Адже саме у колективному договорі визначають взаємні зобов’язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин, зокрема щодо режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку.

Із контексту листа випливає ще один важливий висновок. На думку Мінсцополітики, надомник має працювати на відрядній системі оплати. Хоча можливо, що запит стосувався працівника-відрядника.

Лист Мінсоцполітики від 19.02.2019 № 30/1/204-19

Чи вести табель обліку робочого часу на працівників-надомників
Тарас ШАРИЙ,Керівник експертної групи Експертус Головбух, сертифікований фахівець з міжнародних стандартів фінансової звітності (ACCA DipIFR(rus))
Є стереотип — лише роботодавці «кидають» на гроші своїх працівників. Повірте, це не так! До вашої уваги «теорія обману» від працівників — перша ТОП-сімка пасток, у які потрапляють компанії


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Відрядження 2024: як оформити

Все про відрядження в Україні — в огляді. Також аналізуємо документальне оформлення відрядження
197925

Відрядження на власному автомобілі

Для працівників вояж у відрядження на автомобілі комфортніший та зручніший, ніж на громадському транспорті, однак для бухгалтера — додаткова робота. Розглянемо, як відобразити у податковому та бухгалтерському обліку витрати на відрядження працівника на власному автомобілі
17915

Як вести підсумований облік робочого часу

Скористайтеся порадами експертів, щоб запровадити підсумований облік робочого часу, вести його без помилок, скласти графік змінності та оплачувати час, відпрацьований понад норму
30951

Виробнича практика на підприємстві: як оформити й оплачувати працю

Виробнича практика — частина навчального процесу. Практиканти на підприємстві можуть бути як учнями професійно-технічних навчальних закладів (профтехучилищ), так і студентами вишів (ст. 29 Закону України «Про професійно-технічну освіту» від 10.02.1998 № 103/98-ВР; ст. 51 Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 № 1556-VII)
40244

Страховий стаж для виходу на пенсію

У статті експерт розкаже все про страховий стаж для виходу на пенсію. Зручні таблиці допоможуть, коли постали перед потребою, як визначити страховий стаж для пенсії
110420

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді