Коригування компенсуючих ПДВ-зобов’язань
Зміна (коливання) курсу іноземної валюти може призвести до зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, як у бік збільшення, так і у бік зменшення.
Відповідно, у постачальника таких товарів/послуг виникає підстава для коригування ПДВ-зобов’язань. На дату фактичної доплати чи повернення коштів складають розрахунку коригування (РК) (п. 192.1 Податкового кодексу України; ПК). Такий РК підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).
РК, що склав постачальник до податкової накладної, яку склали на отримувача, підлягає реєстрації в ЄРПН:
- постачальником (продавцем) товарів/послуг, за умови збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
- отримувачем (покупцем) товарів/послуг, за умови зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений РК отримувачу (п. 192.1 ПК).
Лист ДФС від 28.08.2019 № 4031/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/
Ми — за досудове врегулювання спору! Але бізнес буває безкомпромісним. Тоді шлях — тільки до суду. Та щоб виграти справу потрібно в цьому переконати і суддів. Пояснимо на життєвих прикладах, на що потрібно зважати, аби притягнути контрагента до відповідальності, якщо він не реєструє ПН.