Вартість товару змінилася у зв’язку з коливанням курсу: що з ПДВ

Коригування компенсуючих ПДВ-зобов’язань

Зміна (коливання) курсу іноземної валюти може призвести до зміни суми компенсації вартості товарів/послуг, як у бік збільшення, так і у бік зменшення.

Відповідно, у постачальника таких товарів/послуг виникає підстава для коригування ПДВ-зобов’язань. На дату фактичної доплати чи повернення коштів складають розрахунку коригування (РК) (п. 192.1 Податкового кодексу України; ПК). Такий РК підлягає реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН).

РК, що склав постачальник до податкової накладної, яку склали на отримувача, підлягає реєстрації в ЄРПН:

  • постачальником (продавцем) товарів/послуг, за умови збільшення суми компенсації їх вартості на користь такого постачальника або якщо коригування кількісних та вартісних показників у підсумку не змінює суму компенсації;
  • отримувачем (покупцем) товарів/послуг, за умови зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений РК отримувачу (п. 192.1 ПК).

Лист ДФС від 28.08.2019 № 4031/6/99-99-15-03-02-15/ІПК/


Вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Таблиця даних платника податків: заповнення та подання

Таблиця даних платника податків – це та додаткова інформація, яку подає платник ПДВ з метою убезпечити себе від блокування податкової накладної чи розблокувати таку, якщо її реєстрація уже призупинена. Сьогодні в консультації про нюанси заповнення та подання цього документа з урахуванням останніх роз’яснень ДПС.
200725

Календар бухгалтера 2024: червень

Червень ― наша боротьба триває, ми мужньо боремося з ворогом та продовжуємо працювати. Виробничий календар на червень 2024 та податковий календар на червень, допоможе бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
23774

Розрахунок коригування до податкової накладної

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
478549

Податкова накладна

Обов’язок платників ПДВ вчасно реєструвати податкові накладні під час воєнного стану й надалі діє, попри всі перебої з електропостачанням. З актуальною формою податкової накладної та особливостями її складання допоможе ознайомитися роз’яснення експерта. У консультації знайдете зразки заповнення податкової накладної для типових ситуацій
318778

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді